Hráči Hattricku doma porazili Bohemku v prodloužení. Foto: FBŠ Hummel Hattrick Brno Hattrick doma porazil Bohemku v prodloužení. Foto: FBŠ Hummel Hattrick Brno
20. 10. 2019 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Hattrick zdolal Bohemians a slaví první výhru, Chodov otočil zápas s Českou Lípou

Hattrick Brno zaznamenal v 7. kole svou první výhru v nejvyšší soutěži! Zrodila se v prodloužení duelu s Bohemians. Pražané 11 minut před koncem vedli 4:1, duel však nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Šestou výhru v sezoně vybojoval Chodov. A to i přesto, že ještě 13 minut před koncem ztrácel na Českou Lípu dva góly.

„Klokani“ měli slušně nakročeno k zisku dalších tří bodů. Byla by to pro ně třetí výhra z posledních čtyř zápasů. Jenže svěřenci Michala Jedličky hrubě nezvládli závěr zápasu. V rychlém sledu si nechali vstřelit dva kontaktní góly a v čase 56:41 ztrestal obrovskou minelu v rozehrávce hostů Luděk Ondráček. Z uběhlo 59 vteřin a prosadil se Martin Nagy. Hattrick tedy nakonec vyhrál 5:4.

„Třetí třetina byla z naší strany přímočařejší a velkým chtíčem jsme dovedli i se štěstím zápas do prodloužení, kde jsme se první dostali k míčku a šanci proměnili. Bojovnost, nasazení a obětavost jsou základ, když přidáme o fous lepší efektivitu zakončení, bude to ještě lepší,“ věří kouč Hattricku Marek Fiala.

Chodov si na domácím hřišti udržel stoprocentní bilanci. Zatímco minulé domácí utkání zdramatizoval soupeř z Liberce až v úplném závěru, nyní se o zápletku postarali hráči České Lípy hned na začátku. Jakub Karel a Radek Krajcigr svými trefami poslali hosty do dvougólového trháku. Chodov pak sice snížil, ale Krajcigr svým druhým zásahem vrátil Českolipským bezpečnější náskok.

Ve 48. minutě Tom Ondrušek odstartoval chodovskou jízdu. O dvě minuty později se prosadil Marek Matejčík a vítěznou trefu čtyři minuty před koncem zařídil Dan Kašovský. Chodov ještě triumf zpečetil pátou brankou.

Šílených sedm minut si v první třetině duelu s Libercem prožili otrokovičtí Panthers. Za stavu 1:0 Severočeši od 12. do 17. minuty čtyřikrát udeřili a položili základ vítězství. Otrokovičtí se pak sice snažili ve druhé části dostat zpět do hry, ale hosté vždy znovu odskočili. Čtyřmi body se na důležitém triumfu Liberce podílel Prokop Ferdan (1+3), hattrick přidal Adam Balatka.

Sparta si doma poradila s Pardubicemi 6:3 O tři body se nejvíce zasloužil nejlepší hráč domácích Matěj Pruner, který vsítil do sítě Východočechů dva góly. Sparťané minimálně do zítřejší televizní dohrávky 7. kola mezi Boleslaví a Vítkovicemi zůstanou na čele superligy. Sesadit je může jakýkoliv bodový zisk Boleslavských.

V jediném sobotním střetnutí 7. kola Ostrava porazila Black Angels 7:4. Hráči FBC se po dlouhé cestě rychle rozkoukali a v úvodní dvacetiminutovce vstřelili domácím čtyři branky. Andělé pak sice ve druhé části snížili, ale Ostrava už si zisk tří bodů utéct nenechala. FBC zvládlo dvojboj s nováčky a připsalo si druhou výhru v řadě. Už ve středu Vinohrady zaskočily Tatran.

Výsledky 7. kola superligy:

Black Angels – FBC Ostrava 4:7 (0:4, 2:0, 2:3)

Branky: 24. Vaculík, 39. Hromada (Kopecký), 54. Boček (Ludvík), 59. Vaculík (Ludvík) – 4. Daniš (Klimscha), 13. Šindler (Sládek), 16. Sládek (Lipový), 18. Eichner (J. Bauer), 42. Zapletal (Klimscha), 46. Čonka-Skyba (Kaloč), 51. Zapletal (Čonka-Skyba). Diváci: 105.

FBŠ Hattrick Brno – FbŠ Bohemians 5:4 (0:2, 0:0, 4:2 – 1:0) po prodl.

Branky: 44. Coufal (Medek), 50. Grábl (Medek), 54. Mar. Nagy (Medek), 57. Ondráček, 61. Mar. Nagy (Ondráček) – 8. Kopecký (Kieler), 14. Forman (Šárka), 45. Buršík (Forman), 48. Krebner (Šebek). Diváci: 168.

Sparta Praha – Sokoli Pardubice 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky: 6. Pažák (Zouzal), 10. Pažák (Ujhelyi), 38. Juha, 40. Zouzal (Marvánek), 56. Pruner (Garčar), 59. Čermák (Juha) – 18. Šmíd (P. Pakosta), 22. Žáček (Škeřík), 29. Petržela (Kourek). Diváci: 432.

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 5:9 (1:4, 3:2, 1:3)

Branky: 1. Haša (Kittel), 30. Hrabal (Zimmer), 32. Kostka (Zimmer), 35. Hrabal (Pešat), 51. Gál (Pešat) – 12. Rozkovec (Valeš), 12. Ferdan (Lhota), 17. Šoltys (Kološ), 18. Balatka (Ferdan), 34. Balatka (Lhota), 37. Balatka (Ferdan), 43. Kopecký (Ferdan), 55. Světlík (Valeš), 56. Kořínek (Šoltys). Diváci: 346.

Florbal Chodov – FBC Česká Lípa 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

Branky: 22. Krbec (Mikeš), 48. Ondrušek (M. Vávra), 50. Matejčík, 56. Kašovský (Ondrušek), 59. Mikeš (Krbec) – 12. Karel (Ekl), 16. Krajcigr (Tichý), 36. Krajcigr (TS). Diváci: 206.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Tatran Střešovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 4. Gregor (Bína), 23. Svoboda (Linhart), 45. Hartman (Lanc) – 2. Brautferger (Tlapák). Diváci: 140.