Chomutovský kanonýr Petr Pastor opět řádil, do sítě Gullivers nasázel hattrick. Foto: Roman Dušek, Florbal Chomutov Chomutovský kanonýr Petr Pastor opět řádil, do sítě Gullivers nasázel hattrick. Foto: Roman Dušek, Florbal Chomutov
21. 10. 2019 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Kolo vysokých výher. Vedoucí Vary daly 14 gólů, druhý Chomutov 11 a Havířov dokonce 15

Týmy z horní poloviny tabulky si tentokráte proti svým soupeřům pořádně zastřílely. Vedoucí Karlovy Vary nasázely doma Rožnovu 14 branek a dál vévodí 1. lize bez ztráty bodu. Druhý je Chomutov, který porazil brněnské Gullivers 11:5. Počtvrté z posledních pěti zápasů vyhrálo havířovské Torpedo. Jaroměři nadělilo 15 gólů.

Karlovy Vary neměly s Rožnovem žádný problém. Hosté přijeli na západ Čech pouze s deseti hráči do pole. Domácí už po úvodních dvaceti minutách vedli 3:0 a i nadále navyšovali skóre. Nakonec zvítězili 14:2 a zapsali sedmou výhru v ročníku. Pěti body se na tom podíleli nejproduktivnější hráč soutěže Michal Klápa, stejný počet si připsal také Michal Strachota.

Velkou kanonádou se v 7. kole 1. ligy prezentoval Havířov. Torpedo, povzbuzené výhrou v derby, nemělo s Jaroměří slitování a v úvodních dvou třetinách nastřílelo do sítě nováčka 13 zásahů. Pět bodů nasbíral Adam Feber. Havířovští i nadále stoupají tabulkou vpřed. Nyní se vyšvihli na páté místo.

Druhou příčku za prvními Vary stále drží Chomutov. Svěřenci trenéra Bociana to ale neměli s brněnskými Gullivers vůbec jednoduché. Hosté vedli v průběhu první třetiny 2:0 a v průběhu té druhé 4:2. Až pak následoval obrat. Domácí vstřelili šest gólů v řadě, otočili skóre ve svůj prospěch a nakonec zvítězili 11:5.

Jedenáct gólů se povedlo dalo také Ústí, které zdolalo Petrovice. Dominanci domácích týmů stvrdily svými triumfy Kladno, Bulldogs Brno a Znojmo. Kanonýři ve středu absolvovali navíc předehrávku 10. kola, když ve „school matchi“ přivítali Chomutov. Hosté se radovali z výhry po nájezdech. Tu zařídil svou rozhodující trefou Jakub Štěrba.