Další skvělé představení pro Jiřího Curneyho. Foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz Další skvělé představení pro Jiřího Curneyho. Foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz
21. 10. 2019 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Šlágr pro Mladou Boleslav. Curney nasázel Vítkovicím čtyři góly!

Vítkovice se na šlágr 7. kola připravily více než dobře. Úřadující mistři dlouho domácím zatápěli, ve třetí části se hnali za vyrovnáním, ale nevyužili dvě přesilovky a v závěru naopak dvakrát inkasovali. A Jiří Curney potvrdil, že je téměř nemožné se na něj připravit. Čtyřmi góly rozsekl atraktivní duel. Mladá Boleslav i po 7. kole zůstane v čele tabulky.

Ostravané se dokonce dostali do vedení jako první. Řezanina krásně našel volného Hájka a ten už neměl problém poslat míček do sítě. Pak rozjel své představení Curney. Po přihrávce Natova nedal brankáři Součkovi šanci. Pak neproměnil trestné střílení, ale chuť si spravil na konci druhé části.

Za stavu 2:2 obdržel další nahrávku od Natova, první střelu mu ještě Vítkovičtí dokázali zablokovat, na pohotovou dorážku bekhendem už však nestačili. Hattrick Curney zkompletoval ve 43. minutě a jak se později ukázalo, byla to vítězná trefa. Výbornou práci za brankou odvedl Tomáš Chrosut, předložil míček před branku a tam už byl připravený boleslavský ostrostřelec.

Vítkovice pak měly v závěru možnost hrát necelé čtyři minuty v kuse přesilovku, ale obrana domácích odolala. A tak mohl Curney výhru zpečetit svým čtvrtým zásahem. Na konečných 6:3 ještě upravil Daniel Šebek. Středočeši mají v čele superligy dvoubodový náskok na druhou Spartu. Vítkovice jsou čtvrté a ztrácí na první příčku sedm bodů.

„Z dnešního zápasu mám zatím dva dojmy. První je, že jsme ho odehráli ve vysokém tempu a z týmu bylo cítit, že chce vyhrát. Podali jsme výborný týmový výkon. Druhý je, že Vítkovice jsou na útočné polovině velice nebezpečné a na to se do příštích zápasů budeme muset lépe připravit,“ řekl po utkání kouč Boleslavi Petr Novotný.

„Dneska padesát minut dobrý zápas do obrany. Na to, kolik lidí nám ještě chybí a jaké góly jsme obdrželi, tak to byl zápas 50 na 50. Mrzí mě přesilovky na konci, tam jsme měli zápas otočit. Z toho se poučíme,“ dodal trenér Vítkovic Pavel Brus.

Dohrávka 7. kola superligy:

Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Branky: 18. Curney (Natov), 29. Bína (Höffer), 38. Curney (Natov), 43. Curney (Tomáš Chroust), 59. Curney (Suchánek), 59. Šebek (Tomašík) – 16. Hájek (Řezanina), 36. Kuczera (Řezanina), 43. Hatala (Hrubý). Diváci: 515.