Pětkrát oslavil Jakub Buršík gól v derby s Tatranem. Foto: Klokaní florbálek Mladý útočník Jakub Buršík se raduje z gólu. Foto: Klokaní florbálek
28. 10. 2019 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Buršík pěti góly sestřelil Tatran, Sparta otočila duel s Vítkovicemi

Útočník Bohemians Jakub Buršík se v 9. kole superligy blýskl skvělým výkonem. Do sítě Tatranu nasázel pět gólů a „klokani“ ovládli derby vysoko 10:2. Díky zisku tří bodů poskočili v tabulce na šestou příčku. Cennou výhru slaví Sparta. Pražané ještě osm minut před koncem prohrávali doma s Vítkovicemi 0:1, nakonec ale vyhráli 2:1 v prodloužení.

Buršík se postaral o úvodní dvě trefy utkání, ve druhé třetině pak zvyšoval na 6:1 a 7:1 a pátou branku vstřelil šest minut před koncem. Střešovicím utekl především závěr úvodní dvacetiminutovky. Domácí „klokani během necelých tří minut vsítili tři branky a odrazili se k výhře. Čtyřikrát Buršíkovi asistoval Jakub Šárka.

Ve šlágru 9. kola od začátku vedly Vítkovice. Josef Rýpar nahrál na střed Marku Bräuerovi a ten otevřel skóre. Úřadující mistři drželi těsný náskok až do 53. minuty. To se k samostatnému nájezdu postavil kapitán Sparty Milan Garčar a proměnil. V prodloužení pak Lukáš Ujhelyi poslal míček skoro přes celé hřiště do odkryté branky a zařídil sparťanům bonusový bod.

Velký vzestup zažívá ostravské FBC. Ostravané bodovali počtvrté v řadě a na Chodově dokonce sahali po výhře, když po dvou třetinách vedli 5:3. Chodov ale opět potvrdil, že umí být silný v závěru a třemi góly obrátil vývoj duelu na svou stranu. Přesto z toho nebylo vítězství po 60 minutách. 98 vteřin před koncem srovnal na 6:6 Tomáš Sovják. Chodov nakonec triumfoval až po nájezdech.

Za dva body vyhrály rovněž Otrokovice v České Lípě. Českolipští tak doma prohráli podruhé v řadě, naopak panteři jsou se solidním ziskem 15 bodů na pátém místě superligy. Druhou výhru v sezoně oslavil nováček Hattrick Brno, který zdolal Pardubice a svého soupeře díky lepšímu skóre seslal na poslední příčku tabulky.

Mladá Boleslav si proti Black Angels zastřílela a 13 góly potvrdila vizitku nejúdernějšího útoku soutěže. Šest bodů zapsal Daniel Šebek, po pěti pak zaznamenali Jan Natov, Jiří Curney a Milan Tomašík. První dva jmenovaní zároveň vládnou superligové produktivitě.

Zajímavý obrat předvedly Vinohrady. 35 minut zápasu s Libercem protrpěly. Pak snížil na rozdíl jediného gólu Lukáš Lanc, v úvodu třetí části zavelel k obratu dvěma góly Lukáš Gregor a pojistku vzápětí přidali Jan Svoboda a bývalý hráč Liberce Jiří Strobach. Sokolové vyhráli 5:3 a vybojovali čtvrtou výhru v aktuálním ročníku.

Výsledky 9. kola:

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 10:2 (5:1, 2:1, 3:0)

Branky: 4. Buršík (Šárka), 11. Buršík (Forman), 17. Čihák (Krebner), 18. Cabejšek (Kieler), 19. Cabejšek (TS), 30. Buršík (Šárka), 32. Buršík (Šárka), 54. Buršík, 59. Krbec (Šebek), 60. Kieler (Buršík) – 16. Havlas, 37. Sládeček. Diváci: 223.

FBŠ Hattrick Brno – Sokoli Pardubice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 7. Hronek (Ondráček), 31. Ondráček, 33. Mar. Nagy (Ondráček), 49. Coufal (Mar. Nagy) – 12. Prix (P. Pakosta). Diváci: 218.

Florbal Mladá Boleslav – Black Angels 13:5 (2:2, 4:0, 7:3)

Branky: 7. Tomašík (Šebek), 11. Šebek (Tomašík), 22. Curney (Natov), 28. Šebek (Tomašík), 36. Tomašík (Suchánek), 38. Natov (Curney), 44. Tokoš (Šebek), 51. Natov (Curney), 52. Komárek (Tadeáš Chroust), 52. Natov (Curney), 53. Tomašík (Šebek), 55. Suchánek (Šebek), 58. Curney (Natov) – 11. Novotný (Král), 18. Král (Jaroš), 46. Hanák, 58. Straka (Král), 59. Hromada (Renčín). Diváci: 430.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Liberec 5:3 (0:1, 1:1, 4:1)

Branky: 36. Lanc (Skřivánek), 42. Gregor (Skřivánek), 42. Gregor (Richtr), 45. Svoboda (Skřivánek), 46. Strobach (Gregor) – 4. Klucho (Čermák), 22. Rozkovec, 60. Kološ (Valeš). Diváci: 125.

Sparta Praha – 1. SC Vítkovice 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0) po prodl.

Branky: 53. Garčar (TS), 64. Ujhelyi – 1. Bräuer (Sladký). Diváci: 420.

Florbal Chodov – FBC Ostrava 7:6 (1:2, 2:3, 3:1 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 8. Matejčík (Krbec), 25. Ondrušek (Doubek), 30. Ondrušek (T. Vávra), 44. M. Vávra (Ondrušek), 49. Mikeš (Krbec), 51. Matejčík (Mikeš), rozh. náj. M. Vávra – 11. Daniš (Zapletal), 13. Daniš (Klimscha), 26. Zapletal (Daniš), 31. Sládek (Šindler), 35. Lipový (Eichner), 59. Sovják (Daniš). Diváci: 137.

FBC Česká Lípa –Panthers Otrokovice 3:4 (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1) po prodl.

Branky: 6. Novotný (Mlejnek), 6. Dzierža (Spilka), 57. Jirsa (Krajcigr) – 4. Haša (Koláčný), 36. Koláčný (Kittel), 48. Pešat (Kittel), 62. Hrabal (Pešat). Diváci: 274.

Autor: redakce