Momentka z utkání mezi Ostravou a Chodovem. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
3. 11. 2019 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Chodov nastřílel Ostravě 12 branek, Tatran výhral v Židenicích. Nováček z Bulldogs je v elitní osmičce

Deváté kolo extraligy žen přineslo cennou výhru pro Chodov, který od druhé třetiny ovládl utkání s Ostravou a zvítězil 12:6. Dva body si z Židenic odváží Tatran, který vyhrál po nájezdech díky Lucii Želízkové s Karolínou Vachuškovou. Naopak druhý brněnský tým slaví, Bulldogs totiž porazily Jičín a po třetí výhře pronikly do elitní osmičky, ze které po prohře v pražském derby vypadly florbalistky Panthers.

Víkendový šlágr mezi Ostravou a Chodovem se po první části změnil v jednoznačnou záležitost pro pražský tým. První třetinu sice FBC vyhrálo 3:2, jenže v rozmezí 30. až 48. minuty inkasovalo hned osm(!) branek v řadě rázem to bylo 10:3 pro Chodov. Ostravě nepomohl ani oddechový čas, po kterém inkasovala ještě dvakrát a celkem za necelých dvacet minut inkasovala hned deset branek.

FBC se pokusilo o korekci díky dlouhé hře bez brankářky, nicméně na více než konečnou prohru 6:12 to nestačilo. „Dokud jsme hráli jednoduše a přímočaře, měli jsme šance a zápas byl vyrovnaný. Od poloviny utkání jsme se ale sesypali jako domeček z karet a hraničilo to s ostudou. Obrovský problém je Naše rozhodovaní a řešení naprosto jednoduchých situací na obou stranách hřiště,“ nevymlouval se Jakub Robenek.

Chodov sice může těšit výsledek, přišel ale o Danielu Frantíkovou, která se zranila krátce po polovině utkání a následně bohužel musela zamířit do nemocnice. „Skvělý týmový výkon, jsem rád, že jsme se od druhé třetiny prezentovali sebevědomou hrou a zápas dostali naprosto pod kontrolu. Z mého pohledu jen škoda zbytečně hektického konce utkání, měli jsme to dohrát s větším klidem. Obrovské minus je zranění Daniely Frantíkové, doufám, že to nebude nic vážného,“ věřil Lukáš Procházka.

Podle očekávání se zajímavá bitva odehrála mezi Židenicemi a Tatranem. Pražanky šly rychle do vedení díky Želízkové, na což Židenice reagovaly brankou Dernerové. Ještě do první sirény ale dostala svůj tým zpět do vedení Vachušková. Ve druhé části nejprve ukázala střeleckou potenci posledních kol Urbášková, která dvěma góly obrátila vývoj utkání pro Židenice. Za Tatran vyrovnala Kopecká, aby vzápětí vrátila domácím vedení Romančáková. Brňanky mohly dlouho živit naději na tři body, nakonec ale mají jediný: v čase 55:44 srovnala Prontekerová a utkání šlo do prodloužení. V něm branka nepadla a rozhodnout tak musely nájezdy. Hned v první sérii se trefila Želízková, Brno naopak dvakrát neskórovalo a razítko na výhru Tatranu dala ve třetí části Vachušková.

Pochvalu od trenérského štábu Tatranu si vyloužila brankářka Eliška Drbalová. „Do půlky utkání jsme dle mého názoru byly aktivnější a lepší tým na hřišti, ale naprosto jsme propadli v koncovce. Židenice se dostaly do hry jednoduchými ale účelnými akcemi. Ve třetí třetině už to z naší strany byl jen boj o vyrovnání, ve kterém nás hodně podržela brankářka,“ zhodnotil Marek Michálek.

Druhý brněnský tým, Bulldogs, naopak slaví průnik do elitní osmičky. V Jičíně sice bleskově prohrával, ale dokázal srovnat a když se na konci první třetiny prosadila Bachmaierová, dokázal reagovat brankou Báčové. Ve 28. minutě se dostal do vedení zásluhou Detkové a otěže utkání již nepustil. Ve 47. minutě sice svůj tým po brance na 3:4 dostala na dostřel Kuchařová, ale závěrečné slovo měla v poslední minutě Michaela Žáková a Bulldogs si tak odváží výhru 5:3. „Náš nejlépe odehraný zápas v extralize. Sice jsme po naší hrubé chybě rychle prohrávali, ale nesložili jsme se a jen našim neproměňováním šancí jsme se o výsledek obávali až do konce zápasu,“ zhodnotil Rudolf Škubal.

Bulldogs se do elitní osmičky dostaly na úkor florbalistek Panthers, které podlehly Ivanti Tigers. Po bezgólové první části se až v polovině základní hrací doby prosadila Chudá, na což bleskově reagovala Slaná. Tigers se ale povedlo prakticky okamžitě dvakrát skórovat a zdramatizování zápasu již nepřipustily. Když se v 52. minutě dostaly hráčky Panthers na rozdíl jediné branky, přišly další dva zásahy Ivanti Tigers, které stanovily konečný výsledek na 6:3. „Po vyrovnaných dvou třetinách se nám podařilo potvrdit roli favorita a zápas tak dotáhnout do vítězného konce. Naše chyby v zápase nám ukázaly na čem dále pracovat, a naopak utvrdily naše silné stránky, na kterých můžeme stavět,“ komentoval za Ivanti Tigers Lukáš Netrefa.

Roli favorita splnily hráčky Bohemians, které si z Olomouce odvezly všechny body po výhře 6:4. Hráčky z Hané dokázaly se soupeřem držet krok do poloviny utkání, poté se Pražanky dostaly do vedení 5:2. Olomouc se sice ve třetí třetině zásluhou dvou branek dostaly do kontaktu, ale poslední slovo v utkání měla Gabriela Vaníčková. „Od nás špatná první třetina, kdy jsme nebyli schopní hrát souboje, druhá byla o poznání lepší a dokázali jsme odskočit a ve třetí jsme do obdrženého gólu hru kontrovali. S výkonem dnes nejsme spokojeni, ale tři body se počítají. Zápas byl velmi důrazný a s tím jsme někdy měli problémy,“ přiznal trenér Bohemians Tomáš Grigar.

Vítkovice se v Liberci rozjížděly pomalu, po první třetině vedly jen 1:0 a ještě v průběhu druhé části to bylo 2:1 pro favorita, nakonec se ale především zásluhou povedené třetí části dokázaly dostat k výhře 10:1. Nicméně zápas, ve kterém se dvěma premiérovými zásahy v extralize zaskvěla Natálie Hurníková, nenechal kouče Tomáše Martiníka chladným. „Dnes od nás špatný výkon, dvě třetina chyběla chuť hrát poctivý florbal, nesoustředěnost, technická nekvalita a dynamika hry NULA. Až ve třetí třetině nás začal florbal bavit. A to je MÁLO!!!,“ byl trenér vedoucího týmu soutěže nebývale tvrdý.

Přehled výsledků 9. kola Extraligy žen

FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 4:6
branky: 1. Kateřina Peterková, 23. Tereza Zemanová, 47. Barbora Suchánková, 52. Tereza Zemanová – 3. Gabriela Vaníčková, 7. Jessica Zlámalová, 25. Adéla Bočanová, 33. Hana Poláková, 39. Hana Poláková, 56. Gabriela Vaníčková; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 74; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 28 – Martina Lerchová 24; po třetinách: 1:2, 1:3, 2:1;

Ivanti Tigers Jižní Město – Panthers Praha 6:3
branky: 30. Eliška Chudá, 33. Dominika Steinbachová, 35. Eliška Chudá, 46. Dominika Steinbachová, 58. Iveta Hyršlová, 58. Lucie Řezáčová – 31. Anežka Slaná, 37. Barbora Krňoulová, 52. Veronika Zittová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 117; zásahy brankářů: Martina Franková 26 – Kristýna Horňáková 28; po třetinách: 0:0, 3:2, 3:1;

FBC ČPP OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:12
branky: 6. Kristína Hudáková, 17. Karin Vavrečková, 20. Nela Kapcová, 53. Veronika Káčová, 54. Kristína Hudáková, 57. Nela Kapcová – 3. Jana Vávrová, 18. Magdaléna Plášková, 30. Gabriela Žůrková, 31. Gabriela Žůrková, 35. Martina Řepková, 40. Magdaléna Plášková, 40. Vanessa Rebecca Keprtová, 44. Gabriela Žůrková, 45. Martina Řepková, 48. Gabriela Žůrková, 48. Eva Preisslerová, 49. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 121; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 24 – Hana Ranochová 26; po třetinách: 3:2, 0:5, 3:5;

Crazy girls FBC Liberec – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:10
branky: 27. Pavla Bárková – 15. Sára Seevaldová, 24. Barbora Husková, 29. Lucie Theimerová, 35. Natálie Hurníková, 41. Natálie Hurníková, 45. Zuzanna Krzywak, 49. Vlaďka Maděrová, 51. Eliška Planková, 52. Zuzanna Krzywak, 57. Siti Nurhaliza Khairul Anuar; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Kateřina Dlouhá 44 – Petra Klečková 12; po třetinách: 0:1, 1:3, 0:6;

K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice 4:5pn
branky: 15. Andrea Dernerová, 21. Eva Urbášková, 31. Eva Urbášková, 40. Lucie Romančáková – 6. Lucie Želízková, 19. Karolína Vachušková, 37. Veronika Kopecká, 56. Markéta Prontekerová, N Karolína Vachušková; rozhodčí: Jiří Filipčík – Ondřej Filipčík; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; diváků: 83; zásahy brankářů: Lenka Remešová 23 – Eliška Drbalová 17; po třetinách: 1:2, 3:1, 0:1, 0:0;

KM automatik FBK Jičín – Bulldogs Brno 3:5
branky: 1. Lucie Paulovičová, 20. Kristýna Bachmaierová, 47. Nikola Kuchařová – 6. Linda Hyksová, 24. Pavlína Bačová, 28. Linda Detková, 45. Yvona Dostálová, 60. Michaela Žáková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 4:3; využití: 1:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Veronika Samková 32 – Sabina Dvořáčková 14; po třetinách: 2:1, 0:2, 1:2;