Nominace české reprezentace na MS žen 2019 je známa. Foto: Flickr Český Florbal
11. 11. 2019 Mistrovství světa žen 2019 (11) KOMENTÁŘŮ

NOMINACE NA MS: Realizační tým podržel zraněné hráčky, černý Petr pro Horňákovou. Šanci má i mladičká Kubečková

 Realizační tým české ženské reprezentace zveřejnil finální nominaci na ženský světový šampionát. Ponechal v ní zraněné hráčky jako Veroniku Enenkelovou nebo Hanu Koníčkovou, do branky pak nominoval stejně jako na minulém šampionátu dvojici Jana Christianová – Nikola Příleská. Šanci zahrát si na světovém šampionátu pak má také sedmnáctiletá univerzálka Michaela Kubečková z Vítkovic, která je na Emergency Listu.

Trenérský štáb se rozhodl dát příležitost pěti nováčkům: obránkyním Kotzurové a Šupákové a útočnicím Hanzlíkové, Martinákové a Tožičkové. Sám hlavní trenér Sascha Rhyner okomentoval výběr takto: „S touto skupinou hráček pracuje víceméně dva roky a díky tomu jsme se mohli v průběhu procesu zaměřit na detaily. Z našeho pohledu máme jednu formaci světové špičky a máme také dvě velmi silné formace, které jsou schopné skórovat a udržet vyrovnanou hru na nejvyšší úrovni. Ze zemí nejlepší čtyřky máme pravděpodobně nejmladší tým, přesto máme v našich řadách hodně zkušeností. To je jednak skvělé do budoucna, zároveň z toho můžeme výborně těžit už nyní. Máme pět hráček, které si nikdy nezahrály na dospělém šampionátu, zároveň ale máme pět hráček, které hrály na mistrovství světa 2011, kde Česko získalo svou jedinou medaili,“ uvedl v tiskové zprávě.

Nominace České republiky na Mistrovství světa žen 2019

Brankářky: Jana Christianová (Chodov) a Nikola Příleská (Vítkovice).

Obránkyně: Vendula Beránková (Tatran), Nela Jiráková (Chodov), Hana Koníčková (Kloten-Dietlikon / Švýcarsko), Denisa Kotzurová (FBC Ostrava), Kamila Paloncyová a Ivana Šupáková (obě Vítkovice).

Útočnice: Adéla Bočanová (Bohemians), Veronika Enenkelová (Vítkovice), Tereza Hanzlíková (Chodov), Nela Kapcová (FBC Ostrava), Eliška Krupnová (Pixbo / Švédsko), Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon / Švýcarsko), Michaela Mlejnková (FBC Ostrava), Magdaléna Plášková (Chodov), Denisa Ratajová (Pixbo / Švédsko), Martina Řepková, Gabriela Tožičková (obě Chodov) a Tereza Urbánková (Malmö / Švédsko).

Emergency List
Kristýna Horňáková (Panthers Praha), Hana Ranochová (Chodov),  Nikol Pekárková, Nikola Hermannová (obě Ivanti Tigers), Karolína Vachušková (Tatran), Barbora Husková (Vítkovice), Eliška Machková (Tatran), Lucie Řezáčová (Ivanti Tigers), Michaela Kubečková (Vítkovice) a Daniela Frantíková (Chodov).

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Podivín napsal:

  Přijde vám důstojné mít zde reklamy s polonahými holkami a popiskem „Nechala jsem práci ve fast foodu. Beru 30 tis denně…“?
  Ke zraněným hráčkám člověk nemá slov…

  • martina napsal:

   Zájmově cílená reklama je způsob cílení PPC reklamy na uživatele, kteří již dříve propagovaný web nebo web s podobnou tematikou navštívili. Navštěvujte stránky s auty a budete tu mít reklamu na auta.

   • Podivín napsal:

    Žádná data se mi neukládají, takže to asi těžko pomůže…:) Na stránky o tom, jak „rodina z Helsinek objevila trik“ opravdu nechodím 😀

  • H napsal:

   Nedůstojný osel detekovan.. ?

 • odborník napsal:

  Radši napište, co si myslíte o nominaci

 • Bradek napsal:

  Dobry den vsem diskutujicim,

  stejne je uplne jedno, kdo pojede za tento kroužek reprezentovat.

  Dekuji,

  Bradek

 • odborník napsal:

  Bradek, ty musíš bejt borec, ty musíš mít ženskejch (a těch chlapů)

 • elevátor napsal:

  Už jenom bárbína nebojsa Bočanová a Tožičková tam asi nepatří.Kdo ale ještě pojede místo zraněných, hlavně ne nemakačenko Husková, to by pak ta lajna hrála ve čtyřech (stejně tak s Bočanovou).

 • Fan2 napsal:

  Nominované hráčky vč. náhradnic představují to nejlepší, pokud tedy neberu v úvahu hráčky, které reprezentovat nechtějí. Holky, ať to konečně cinkne !

  • Prazak napsal:

   No mozna ano mozna ne. Shlednul jsem tv. utkani a ze by mne golmanka Prileska presvedcila o nominaci se rici neda. To jsem jen u golmanek….. zranene hracky trener podrzi..nechapu to. Asi nastvu spoustu odborniku ale je to muj nazor.

 • Petr napsal:

  Na Příleskou mám stejný názor. Někdo to tu již psal, že má výkyvy. V utkání s Ostravou vyhlášena nejlepší hráčkou Vítkovic, spoustu toho pochytala, ale také se podepsala pod dva góly. První branku z brejku měla řešit jinak, byla vylezlá na hraně velkého brankoviště a čekala co udělá útočnice a nechala se objet. To by se nemělo stávat, to je chyba na úrovni elévů. Druhá branka byla haluz, padáček, který se snažila chytit oběma rukama mimo osu těla a trajektorii neodhadla. Ke cti ji svědčí, že i přes tyto chyby se nepoložila a utkání slušně dochytala s následnými dobrými zákroky.

Napsat komentář

*