Michaela Mlejnková už válí za FBC Ostrava Foto: Josef Mikula - fbcostrava.cz
11. 11. 2019 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice padly! O výhře FBC rozhodla před televizními kamerami Mlejnková v prodloužení

Ostrava má aktuálně nové královny. Staly se jimi florbalistky FBC Ostrava, kterým se poprvé v novodobé historii klubu podařilo zdolat Vítkovice. O výhře 4:3 v prodloužení rozhodla před televizními kamerami Michaela Mlejnková. Vítkovice jsou ale nadále v tabulce první.

Už první třetina byla nesmírně zajímavá, o něco aktivněji do zápasu vstoupilo domácí FBC, které několikrát prověřilo brankářku Příleskou a v jedenácté minutě šlo do vedení zásluhou Káčové. Současně se ale ve hře FBC objevovaly chyby v přechodové fázi na středu hřiště a jednu takovou využila za 22 sekund po úvodní brance k úspěšnému kontru Kubečková.

Za další dvě minuty se navíc prosadila Maděrová a byly to Vítkovice, kdo ve druhé části první třetiny udával tempo hry. Na závěr úvodní části jim navíc pomohlo vyloučení Kapcové, přičemž při výhodě a následné přesilové hře měly velké šance Husková s Ferenčíkovou.

První minuta druhé třetiny přinesla příležitost Kapcové, jinak byly aktivnější V9tkovice. Přesto se FBC radovalo z vyrovnání, když na začátku 27. minuty využila rychlý protiútok Kristína Hudáková. V polovině zápasu dostal domácí tým příležitost přesilové hry, kterou ale nevyužil.

Podobně jako Vítkovicím v první části, také nyní se FBC povedlo získat větší aktivitu po zbytek třetiny a daly tak odpočinout brankářce Tomšové, která podobně jako Příleská, předvedla několik zajímavých zákroků. Paradoxně to ale byly Vítkovice, kdo měl největší šanci, když Buczek ve 38. minutě z bekhendu netrefila odkrytou branku.

Po čtyřiceti minutách to tak bylo 2:2 a vše bylo nachystáno k velkému finále. Ve 46. minutě netrefila v jasné příležitosti Mlejnková, o dvě minuty později naopak mířila přesně z protiútoku Buczek. Oba týmy produkovaly množství šancí, obě brankářky byly v permanenci.

Devět minut před koncem se FBC po nedorozumění Vítkovic dostalo do příležitosti, ale dvojice Grossová – K. Hudáková si neporadila. Vzápětí mohla svůj tým přiblížit výhře Buczek, ale z bekhendu znovu netrefila.

Necelé tři minuty před koncem tak bylo srovnáno, když se na velkém brankovišti nejlépe zorientovala Kristína Hudáková. V čase 57:54 navíc zahrála vysokou holí Ferenčíková a Ostrava dostala možnost nesmírně výhodné přesilové hry. Osm sekund před koncem měla velkou šanci Mlejnková, ale trefila jen přemisťující se Příleskou a zápas tak šel do prodloužení.

Vítkovice byly v prodloužení aktivnější, na začátku poslední minuty nastavené hrací doby ale rozhodla šikovná teč Michaely Mlejnkové.

FBC ČPP OSTRAVA – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3 po prodl.

Branky: 11. Veronika Káčová, 27. Kristína Hudáková, 58. Kristína Hudáková, 65. Michaela Mlejnková – 11. Michaela Kubečková, 13. Vlaďka Maděrová, 48. Dominika Buczek; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 255; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 18 – Nikola Příleská 27; po třetinách: 1:2, 1:0, 1:1, 1:0.

Jakub Robenek: „Něco jako 6 let 59 dní a nějaké hodiny k tomu… Asi tak dlouho Nám trvalo Vítkovice v lize porazit. Věděli jsme, že to v Nás je. Malý krok pro ženský florbal, velký krok pro Náš tým. Dokázali jsme sami sobě, že to nejsou jenom kecy a že když jsme disciplinovaní a hrajeme pro tým, tak se efekt dostaví. Škoda že jsme se trošku lekli vítězství už v závěru základní hrací doby, ale dneska je to jen malá vada na kráse. TV utkání nám asi svědčí a myslím, že se na to i dalo koukat. Obrovská pochvala do šatny.“

Tomáš Martiník: „Moc pěkný zápas, v tempu, v atmosféře. Myslím, že zasloužená dělba bodů, s bonusem pro soupeřky. My jsme dnes měli problémy s finálním zakončením a nedokázali jsme držet soupeřky pod větším tlakem v útočném pásmu. V závěru jsme selhali v hlavách a ten bod jsme si museli pořádně vybojovat ubráněným oslabením.“