Dvěma góly přispěl k pohárovému triumfu nad Black Angels Dušan Přívara. Foto: David Hácha, Kanonýři Kladno Dvěma góly přispěl k pohárovému triumfu nad Black Angels Dušan Přívara. Foto: David Hácha, Kanonýři Kladno
15. 11. 2019 Český pohár (3) KOMENTÁŘŮ

Kladno vyřadilo z poháru Black Angels, jinak ale favorité vítězili

Kladenští Kanonýři se postarali o největší překvapení v osmifinále českého poháru. Středočeši doma zdolali Black Angels 4:3 v prodloužení a vybojovali si místenku mezi osmi nejlepšími celky soutěže. V ostatních případech favorité nezaváhali. V jediném souboji dvou superligových celků Ostrava zdolala Pardubice.

Kanonýři už od šesté minuty vedli a Black Angels skoro v celém zbytku utkání museli dotahovat. Za stavu 3:3 dospěl duel do prodloužení. V něm korunoval své skvělé představení Dušan Přívara. Rozhodující trefou poslal Kladenské do čtvrtfinále a celkově v zápase zapsal tři body (2+1).

„Do zápasu nemohlo nastoupit 9 hráčů ze základní sestavy včetně obou brankářů. Obětavým kolektivním výkonem a kvalitní obranou ve 12 hráčích, jsme překvapivě zvládli porazit superligový tým,“ hodnotil duel kouč Kanonýrů Jan Pazdera a poukázal na fakt, že Kladno mělo na soupisce pouze 13 hráčů do pole.

„Na tři góly se prostě nevyhrává. Mrzí mě nástup do zápasu a celkově odfláknutá první třetina. Druhá už byla mnohem lepší, ale 0 gólů v ní podle mě rozhodlo celý zápas. Soupeři držím palce v další fázi poháru,“ ohlédl se za utkáním asistent trenéra Black Angels Petr Pajer.

O jediný čistě superligový střet v osmifinálové fázi poháru se postaraly FBC Ostrava a Pardubice. Ostravané vedli v úvodu druhé části 2:0, ale pak přišla pardubická smršť. Hosté dali během 14 minut čtyři branky a otočili vývoj skóre na svou stranu.

FBC si vedení vzalo zpět až ve třetí části, během které vstřelilo pět branek a nakonec vyhrálo nad Pardubice 8:6. „Spokojenost s první a třetí třetinou, druhá třetina totálně odfláknutá,“ řekl po triumfu trenér Ostravy Tomáš Svačinka.

Největší gólové kanonády předvedly v osmifinále poháru pražské týmy. Bohemians nasázeli čelákovické Orce 16 branek, stejně jako Tatran do sítě Třince. 21gólovým představením se v Turnově prezentoval Chodov. Šest gólů vsítil Ondřej Plíhal.