Ústí před domácím publikem smetlo Chomutov. Foto: Sporty Ústí Ústí před domácím publikem smetlo Chomutov. Foto: Sporty Ústí
21. 11. 2019 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Ústí porazilo Chomutov vysoko 9:1, Brno dvakrát vyhrálo a na první Vary ztrácí pouze bod

Florbalisté Ústí ve 12. kole 1. ligy překvapivě snadno vyzráli na Chomutov a i díky pětigólové třetí třetině doma zvítězili 9:1. Šest bodů vybojovali brněnští Bulldogs. Ti nejprve vyhráli na hřišti Startu 7:6 a další těsný triumf zapsali v úterní dohrávce 11. kola. Derby s Gullivers skončilo výsledkem 5:4.

Ústí přestálo v 1. třetině duelu s Chomutovem několik krizových momentů. V pětiminutovém oslabení po faulu Beneše sice Ústečtí inkasovali, sami ale ještě předtím vsítili gól ve čtyřech. Na obdrženou trefu zareagovali domácí ve druhé části a navýšili svůj náskok na 4:1. Ve třetím dějství své vítězství pojistili dalšími pěti góly.

V neděli pak Ústečtí předehrávali s havířovským Torpedem 14. kolo. V utkání od začátku dominovali, nakonec vyhráli 11:3 a Martin Fuchsig zapsal čtyři gólové trefy. Šest bodů vylepšilo situaci Ústí v tabulce.

Dva zápasy a plný počet bodů mají za sebou také florbalisté Bulldogs Brno. Buldoci si odvezli triumf ze hřiště kunratického Startu, kde v nové sezoně kromě nich dokázaly zvítězit pouze dva další týmy. Rozhodující úder přišel v čase 52:37 z hole Michala Pešáka.

Svěřenci Davida Kyzlinka poté ovládli historicky první brněnské derby ve druhé nejvyšší soutěži. A to i přesto, že Gullivers kladli v dohrávce 11. kola velký odpor. Vítěznou trefu obstaral v 57. minutě Adam Konečný. Václav Černoch v zápase zaznamenal dvě branky.

Cenné tři body vybojovalo Kladno. Kanonýři porazili Znojmo 7:6, jejich výhru řídili Marek Pixa (3+1) a Jan Louvar (1+3). Na čele 1. ligy zůstávají Karlovy Vary, které doma nadělily Havířovu deset gólů. Pět z nich vsítil Daniel Nicklas, čtyři asistence posbíral Jan Zavadil.