Havířovské Torpedo konečně zabralo! Z branky se raduje Jakub Vilím. Foto: Torpedo Havířov Havířovské Torpedo konečně zabralo! Z branky se raduje Jakub Vilím. Foto: Torpedo Havířov
9. 12. 2019 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Havířovské Torpedo zabralo a porazilo Znojmo, Vary a Kladno vyhrály venku

Po čtyřech porážkách slaví Torpedo konečně výhru! Havířovští doma zaskočili Znojmo a duel bohatý na branky ovládli 12:7. Tři body z venkovních hřišť si odvezly týmy z čela tabulky. Karlovy Vary nasázely Českým Budějovicím 11 branek a Kladno zasadilo devět gólů Jaroměři.

Duel Torpeda se Znojmem se začal lámat ve druhé části. Na konci 39. minuty se Havířovu podařilo odskočit do tříbrankového náskoku, který už hosté nesmazali. „Dneska rozhodla druhá třetina, kdy soupeř potrestal všechny naše chyby a my jsme nedali stoprocentní šance. Ve třetí třetině naše střelecká potence pokračovala, což vedlo k výrazné prohře,“ mrzelo kouče Znojma Libora Šťastu.

„Vyrovnané utkání rozhodly změny, ke kterým jsme v průběhu utkání přistoupili. Týdenní příprava na soupeře se vyplatila a hráči utkání po taktické stránce zvládli, což nás těší,“ byl po utkání spokojen trenér Libor Pacík. Torpedo o skóre předskočilo brněnské Gullivers a o bod zaostává za osmou Jaroměří.

První dva celky prvoligové tabulky nezaváhaly. Vedoucí Karlovy Vary zapsaly v Budějovicích po výsledku 11:2 13. výhru v sezoně, přičemž hned deset hráčů Hurrican zaznamenalo v utkání aspoň jeden bod. Vyšší počet gólů zaznamenalo také druhé Kladno. Na výhře 9:3 se třemi body podílel Švéd Sebastian Andersson (2+1). Stejnou bilanci si ze zápasu odnesl i mladý útočník Vojtěch Teslík.

Výsledky 15. kola:

TJ Slovan Havířov – Florbal Chomutov 8:6 (2:2, 4:1, 2:3) – předehráváno
Z.F.K. Petrovice – Start98 Praha-Kunratice 7:5 (3:2, 2:2, 2:1)
Sokol Brno I Gullivers – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 5:4 (0:3, 3:1, 1:0 – 0:0) po sam. náj.
TJ Sokol Jaroměř – Kanonýři Kladno 3:9 (0:4, 1:1, 2:4)
Bulldogs Brno – Florbal Ústí 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)
Florbal Havířov – TJ Znojmo 12:7 (2:1 6:4, 4:2)
FBC Štíři České Budějovice – FB Hurrican Karlovy Vary 2:11 (0:2, 2:3, 0:6)