Hráč Jaroměře Vojtěch Výborný zazářil ve Znojmě třemi asistencemi. Foto: Florbal Znojmo Hráč Jaroměře Vojtěch Výborný zazářil ve Znojmě třemi asistencemi. Foto: Florbal Znojmo
26. 12. 2019 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Jaroměř vyhrála ve Znojmě po prodloužení, havířovské derby tentokrát pro Slovan

Do nového roku vstoupí na vedoucí příčce 1. ligy Karlovy Vary. Ty vyhrály posedmé v řadě a v čele soutěže mají čtyřbodový náskok na druhé Bulldogs Brno. Pošesté z posledních sedmi zápasů prohrálo Znojmo, které po prodloužení nestačilo na nováčka z Jaroměře.

Na poslední duel Karlových Varů se přišlo do Haly míčových sportů podívat přes tři sta diváků. A viděli další gólový koncert svého týmu. Západočeši nasázeli kunratickému Startu 12 branek a potvrdili, že mají nejlepší ofenzivu v soutěži.

Čtyřmi body se na vysoké výhře podíleli Michal Strachota a Michal Klápa, kteří vládnou produktivitě 1. ligy. Čtyři góly a jednu asistenci zaznamenal obrozený Tomáš Nushart, který po přesunu z Kladna stihl v sedmi zápasech posbíral 12 kanadských bodů.

Druzí Bulldogs Brno vydřeli tři body v Rožnově. Ještě 11 minut před koncem prohrávali Brňané 0:2, ovšem pak se favorit nadechl k obratu. V 50. minutě snížil Koláčný, vyrovnání zařídil minutu a půl před koncem Pešák a vítěznou trefu obstaral 20 vteřin před koncem Němec. Bulldogs vyhráli 3:2 a udrželi druhou příčku v tabulce.

Na buldoky dotírá Kladno, které doma porazilo Gullivers 10:3. Kanonýry nasměrovaly k triumfu dvě důležité trefy ze 34. a 39. minuty, kdy domácí odskočili na rozdíl tří branek. Třemi body se na výhře Středočechů podíleli Ondřej Riebauer a Marek Pixa.

Formu hledá Znojmo, které z posledních sedmi zápasů vybojovalo pouze čtyři body. Tentokrát Znojemští doma v prodloužení nestačili na Jaroměř, přestože v úvodu třetí části vedli už 4:1. Duel nakonec rozhodl hostující Rozkovec a Jaroměř díky jeho zásahu z 63. minuty vyhrála 7:6.

Druhé havířovské derby v sezoně ovládl Slovan, který vyhrál na půdě Torpeda 9:5 a oplatil mu tak porážku z prvního vzájemného duelu. 1. liga bude pokračovat 19. kolem po Novém roce.