Florbalistky Vítkovic získaly na domácím Champions Cupu 3. místo. Foto: Martin Flousek Florbalistky Vítkovic získaly na domácím Champions Cupu 3. místo. Foto: Martin Flousek
12. 1. 2020 Pohár mistrů (6) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice berou na Champions Cupu třetí místo! Po skvělé třetí třetině vyhrály nad SB-Pro 7:3

Florbalistky Vítkovic navázaly na svůj loňský medailový úspěch a tentokráte si z Champions Cupu odvezou třetí místo. V souboji poražených semifinalistů totiž porazily SB-Pro 7:3, když prim hrály jejich polské posily Dominika Buczek a Zuzanna Krzywak.

Vstup do zápasu se Ostravankám povedl, už po 87 vteřinách se prosadila Buczek. Vítkovice byly nadále aktivní, přesto se následně radovaly finské florbalistky, když střela Eskelinen v sedmé minutě zaplavala před Příleskou.

Brankářka Vítkovic si ale spravila náladu v 11. minutě, když výhozem našla nepokrytou Zuzannu Krzywak a ta dostala míček za Siltanen. Do konce první třetiny již branka nepadla, ačkoliv si oba týmy vypracovaly několik příležitostí.

Druhá třetina se lépe povedla SB-Pro. Už ve 22. minutě srovnala Heidi Lirkki a Finky byly nadále aktivnější. Gólově to mohly zúročit při vyloučení Huskové, jenže to utekla Buczek, předložila míček Plankové, a t ase nemýlila. Následující vyloučení Maděrové už ale potrestala opět Heidi Lirkki.

Na konci druhé třetiny měly navíc Vítkovice štěstí: přesilovkovou střelu Karoliiny Kujala totiž rozhodčí zkoumali na videu, ale míček podle nich brankovou čáru nepřešel.

Do třetí třetiny vstoupily Vítkovice aktivně a byly odměněny: po dvou minutách napálila Trošková Sotalu, od které šel míček do branky. V aktivitě nepolevily a ve 45. minutě si vynutily vyloučení Karoliiny Kujala, což potrestala umístěnou ranou Barbora Husková, na což navíc další brankou reagovala Seevaldová.

Soupeřky reagovaly oddechovým časem a dokázaly se Vítkovicím vyrovnat, částečně je i přehrávat, ale nedokázaly střílet branky, například na konci 53. minuty pak ztroskotaly na Příleské.

Pět minut před koncem začalo SB-Pro s power play, ale ani výhoda jedné hráčky v poli kýžený efekt nepřinesla, naopak tři minuty před koncem dokončila brejkovou situaci Buczek Kubečková, která uzavřela skóre na 7:3 pro Vítkovice.

Zápas o 3. místo na Poháru mistrů 2020:

SB Pro – 1. SC Vítkovice 3:7 (1:2, 2:1, 0:4)
Branky: 7. Eskelinen, 22. Lirkki (K. Kujala), 35. Lirkki (Eskelinen) – 2. Buczek, 11. Krzywak (Příleská), 32. Planková (Buczek), 42. Trošková, 47. Husková (Paloncyová), 47. Seevaldová (Trošková), 57. Kubečková (Buczek). Diváci: 1623.