19. 3. 2011 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Znovuzrození pokračuje. Ostrava je v semifinále!

/FOTOGALERIE/ Ostravské FBC znovu potvrdilo, proč skončilo po základní části druhé. V nejkratší možné době zdolalo Liberec a slaví postup mezi nejlepší čtyřku. Liberci ani v jednom utkání na vítězství nestačilo osm vstřelených branek a sezona pro něj končí.

Mělo to být jiné utkání, ale kopírovalo první dva duely na hřišti Ostravy. Hodně branek, zvraty a dobrá atmosféra. To všechno provázelo třetí čtvrtfinálový duel na severu Čech.

Liberec záhy prohrával, ale do konce třetiny senzačně otočil na 4:2 a za takového stavu se odcházelo také do šaten. Jenže další dvě třetiny už patřily ostravskému celku. Každou z nich svěřenci Martina Smetáka ovládli stejným poměrem jako Liberec tu první a udělali definitivní tečku za jedním ze čtyř čtvrtfinálových soubojů letošního ročníku nejvyšší domácí soutěže.

Po základní části osmý Liberec ale rozhodně nedal svou kůži lacino. Dvakrát prohrál o gól, v domácím prostředí pak o dva. Deklarují to i slova libereckého asistenta Libora Dingy. „Opět jsme odehráli vyrovnané utkání. Nezbývá, než pogratulovat soupeři k postupu.“

Ostrava se tak možná dočká velkého semifinále, které se minimálně atmosférou vyrovná finálovým duelům. Pokud totiž Vítkovice dokáží přejít přes Brno, zažije moravskoslezská metropole obrovsky vyhecované městské derby.

Statistika:

FBC Liberec – FBC Remedicum Ostrava 8:10 (4:2, 2:4, 2:4)

Branky: 8. Jan Král, 8. Matěj Klucho, 16. Jan Král, 16. Jakub Ježek, 26. Petr Salát, 39. Štěpán Matěcha, 44. Lukáš Nesměrák, 59. Lukáš Nesměrák – 1. Jiří Curney, 5. Jakub Robenek, 21. Jan Daniš, 24. Jiří Curney, 25. Jan Daniš, 33. Robin Žydel, 43. Zdeněk Žák, 53. Pavel Machala, 58. Michal Šmída, 59. Petr Skácel. Rozhodčí: Petr Černý – Jiří Janoušek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 250.