20. 3. 2011 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Čtvrtfinálová tajenka je vyluštěna. Semifinále se bude hrát v Praze a Ostravě

Ostravské Vítkovice dokázaly ovládnout oba duely hrané na půdě jihomoravského celku. Po sobotním vítězství vyhrály v neděli 6:4. Brno se tak opět nedočká semifinálových bojů. Ty se budou servírovat pouze v Ostravě a Praze.

První část nedělního duelu se nesla v duchu pasivity brněnského celku. Vítkovice držely míček na svých hokejkách, ale ne a ne pokořit Bábíčkovo brankoviště. Toho se dočkala modrobílá družina až ve druhé třetině, kde se ujaly dvě střely Kološe a jedna Tomašíka.

Zdecimované Brno se ale nevzdalo. V poslední minutě druhé části skórovalo dvakrát a udělalo ze zápasu drama. Jenže to svěřenci Radomíra Mrázka nechtěli dopustit. Přidali další tři trefy a zdálo se být po zápase.

Brno ale dostálo vlastnostem tvora, jenž nosí jihomoravští florbalisté na své hrudi. Rvali se buldočí silou. Už ve dvanácté minutě reagovali na nepříznivý stav hrou bez brankáře a dokázali dvakrát skórovat. Stíhací jízdu ale nedotáhli do zdárného konce.

Vítkovice tak znovu potvrdily své postavení na české florbalové scéně. Florbalový divák se může těšit v rámci semifinálových duelů na velmi pikantní souboje.

První série se bude odehrávat v hlavním městě, kde si to mezi sebou rozdají Tatran s Chodovem. V Ostravě se mohou všichni těšit na souboj dvou nesmiřitelných městských rivalů.

Statistika:

Bulldogs Brno – 1. SC WOOW Vítkovice 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)

Branky: 40. Tomáš Pavla, 40. Luděk Ondráček, 57. Jiří Knotek, 59. Luděk Ondráček – 26. Petr Kološ, 30. Milan Tomašík, 36. Petr Kološ, 44. Martin Tokoš, 49. Patrik Suchánek, 52. Martin Tokoš. Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 321.