3. 4. 2011 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Sparta jde do baráže, Kladno míří do 1. ligy

Kladenští florbalisté se loučí s extraligou a v příštím roce budou hrát o soutěž níže. Čtvrté utkání série play down se Spartou nezvládli. Pražané o svém vítězství rozhodli v poslední třetině, kdy otočili skóre.

Kladno sice hned v úvodu prohrávalo, ale postupem času se dostalo do hry. Po dvou třetinách vedlo o dvě branky 7:5. Jenže v poslední části propadlo. Sparta se čtyřmi brankami dostala před svého soupeře a zvítězila 9:7.

Pražané tak ve své druhé sérii play down uspěli. Vyhráli v ní 3:1 na zápasy a sezona pro ně nekončí. Extraligovou příslušnost budou hájit v baráži proti prvoligovým Otrokovicím, které ve finále své soutěže podlehly Havířovu 0:3 na zápasy.

Na druhé straně Kladno opouští extraligu, i když mělo před sezonou velké cíle. V příští sezoně tak bude brázdit jen prvoligové vody.

Statistika 4. zápasu:

FBC Kladno – AC Sparta Praha Florbal 7:9 (3:3, 4:2, 0:4)
Branky: 8. Tomáš Leipner, 9. Jan Louvar, 20. Marek Sluka, 22. Jan Hněvkovský, 26. Václav Linhart, 27. Ondřej Hněvkovský, 33. Radek Šikola – 2. Jan Marvánek, 9. Radek Križko, 16. Radek Križko, 25. Michal Soukup, 28. Michal Soukup, 47. David Bouša, 49. Michal Soukup, 53. Miroslav Šnajdr, 60. Radek Križko. Rozhodčí: Oskar Novák – Přemysl Škaloud. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 81.