16. 4. 2011 Superliga (15) KOMENTÁŘŮ

SENZAČNÍ OTROKOVICE! NOVÁČEK PRVNÍ LIGY JE V EXTRALIZE

Hráči Otrokovic naplnili svou pohádku „O extralize“. Nováček první ligy dokázal v baráži porazit pražskou Spartu 3:0 na zápasy. Svůj životní postupový gól zaznamenal Jaroslav Vaněk devatenáct vteřin před koncem prodloužení.

V Otrokovicích se v sobotu servírovalo neskutečné drama. Domácí šli jasně za proměněním svého prvního mečbolu. Po dvou třetinách vedli 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Sparta se nevzdala snadno.

Vstup do poslední periody měla úžasný. Už po sedmi minutách bylo srovnáno. V tu chvíli byli Pražné na koni, ale trefu, která by jim zaručila prodloužení série nedokázali do branky domácích protlačit.

Jaroslav Vaněk právě poslal Otrokovice do extraligy

Nakonec rozhodnutí přišlo až v prodloužení. Když už to vypadalo na samostatné nájezdy, udeřila domácí modla Jaroslav Vaněk. Devatenáct vteřin před koncem nastavení vystřelil Otrokovicím historický postup a Spartu poslal do první ligy.

Statistika 3: zápasu:

Panthers Otrokovice – AC Sparta Praha Florbal 5:4p (2:0, 2:1, 0:3 – 1:0)

Branky: 6. Michal Hradil, 9. Michal Hradil, 32. Michal Nagy, 32. Michal Nagy, 70. Jaroslav Vaněk – 32. Michal Soukup, 42. Filip Pacan, 45. Dan Moravec, 48. Filip Pacan. Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 812.