Den před silvestrem se hrály čtyři zápasy 16. kola Livesport Superligy. Všechny se obešly bez překvapení. Výkon večera zapsal Jiří Curney, jenž do sítě Ústí nasázel pět zásahů. Sparta i díky němu deklasovala Ústí vysoko 15:4. Vyhrála také vedoucí Mladá Boleslav, na půdě Hattricku se ale v první polovině zápasu trápila v defenzivě.
Středočeši nakonec zvítězili rozdílem třídy 12:6. Jenže ještě těsně za polovinou zápasu to bylo pouze 5:4 pro favorita, po první třetině dokonce platil vyrovnaný stav 2:2. Hattrick se držel, seč mu síly stačily. Rozdíly v kvalitě mužstev se naplno projevil až v závěrečném dějství, které lídr tabulky ovládl 6:2. Třemi body k triumfu Boleslavi pomohli Šimon Stránský a Jiří Besta.
Sparta si proti Ústí zastřílela. Už po první třetině to bylo 4:0 a domácí i nadále navyšovali skóre. Pěti góly se blýskl Jiří Curney, který celkově zapsal šest bodů, což je jeho nejlepší výkon v aktuální sezoně. O bod méně posbíral Mikuláš Krbec. Sparta se tak po výhře 15:4 drží na pátém místě na dostřel čtvrtým Vítkovicím.
Ty v posledním kole prohrály na půdě SKV, a tak to chtěly odčinit v domácím duelu s pardubickými BA Sokoli. To se nakonec podařilo, Východočeši ovšem v závěru zlobili. Za stavu 5:2 pro Ostravany to už vypadalo na klidnou koncovku, vzápětí se však prosadil Matouš Burian a na rozdíl jednoho gólu snížil Tomáš Čáslava. BA Sokoli zkusili hru bez brankáře a hnali se za vyrovnání, v poslední minutě ale zpečetil triumf Vítkovic Martin Gattnar.
V souboji sousedů z tabulky se radovala Česká Lípa. Proti Vinohradům položila základ svého triumfu v úvodní části, ve které vsítila dvě branky. Hosté byli v prostřední dvacetiminutovce lepší, ale ze svého tlaku vytěžili pouze snížení z čepele Jana Pinkase. Sokolové se v závěru snažili dostat na dostřel, ale situaci jim zkomplikovalo čtyřminutové vyloučení Klavse Arakse. Během dlouhé přesilovky se prosadil Jakub Bína a výhru Českolipských stvrdil ještě gólem do prázdné branky Václav Vavruška.
Další superligové duely přijdou na řadu až v novém roce, konkrétně 3. ledna.
Výsledky 16. kola Livesport Superligy:
FBŠ Hattrick Brno – Florbal Mladá Boleslav 6:12 (2:2, 2:4, 2:6)
Branky: 2. Ruber (M. Gryc), 13. Tůma (Vodica), 30. Kůra (Dokládal), 31. Vodica (T. Gryc), 51. M. Gryc (Malec), 55. Vodica – 4. Š. Stránský (Lund), 10. Motejzík (Besta), 25. Zoufalý (Naava), 25. Zakonov (Š. Stránský), 26. Hemerka (Delong), 39. Wiener (Š. Stránský), 47. Feigl (Zoufalý), 52. Motejzík (Delong), 54. Tokoš (Delong), 58. Suchánek (Hemerka), 59. Lund (Delong), 60. Duben (Feigl).
Sparta Praha – Florbal Ústí 15:4 (4:0, 4:1, 7:3)
Branky: 3. Gruber (Horký), 12. Curney (M. Krbec), 19. M. Krbec (Šindler), 20. D. Dolejš (Večl), 26. Curney (M. Krbec), 30. Bláha, 31. Peška (Malkus), 34. Curney (M. Krbec), 43. Večl (D. Dolejš), 48. Curney (Malkus), 48. Šváb (D. Dolejš), 50. M. Krbec (Peška), 51. Peška (Curney), 58. Curney (Peška), 60. Gruber (Drba) – 24. T. Novotný (Kolho), 43. Kužel (Mielonen), 50. Kolho (Semerád), 54. J. Dobosz (A. Vlach).
1. SC Vítkovice – BA SOKOLI Pardubice 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
Branky: 11. Zubek (Batkovič), 17. M. Gattnar (Kaleta), 22. Sitora (Batkovič), 43. Sidunov (Hubálek), 45. Fukala (Zubek), 60. M. Gattnar – 15. Doležal (Burian), 32. Renčín (Ludvík), 46. Burian (TS), 54. Čáslava (Hozman).
FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
1. Krajcigr (J. Bína), 13. Pšenička (Vavruška), 53. J. Bína (Pšenička), 57. Vavruška (Sedláček) – 33. Pinkas (P. Hájek)
Autor: Gustav Ondrejčík


