8. 6. 2012 Extraliga žen (11) KOMENTÁŘŮ

Volné místo v extralize zaplnily České Budějovice. Nejvyšší soutěž jde poprvé na jih

 Extraliga žen se bude premiérově hrát na jihu Čech. Poté, co se do ní pro příští sezonu nepřihlásil tým FBC Ostrava, obsadil volné místo klub FBC UNITED České Budějovice, poražený finalista 1. ligy. A jeho trenér Ivan Janoušek je připravený i na riziko, že při debutu mohou být jeho hráčky za otloukánky.

České Budějovice dostaly na zvážení možnost startu v nejvyšší soutěži až jako druhé v pořadí. Jičín, který skončil v baráži před nimi, si ovšem na extraligu netroufl. Na jihu Čech byli naopak připraveni. „Už když jsme šli do baráže, deklarovali jsme, že si chceme účast vybojovat,“ říká Janoušek, který zároveň patří do vedení klubu.

To účast jednomyslně „odkleplo“, ve středu se sešlo i s hráčkami – a i ty kývly. „I s rizikem, že budou za otloukánky. Ale jinou cestu, jak se zlepšit, nevidím,“ podotýká kouč.

Ještě před dvěma lety hrál jeho tým o dvě patra níž, nyní se po fotbalistech, hokejistech a volejbalistech stane čtvrtým zástupcem jihočeské metropole v české nejvyšší soutěži. A i když mají UNITED nejhorší výchozí pozici pro vyjednávání, pokoušejí se (a nadějně) domluvit s městem na podpoře. Dohoda by měla klapnout i s volejbalisty, kteří ve „své“ hale, jež patří městu, neradi vidí jiné sporty. Svár s nimi před časem měli i budějovičtí Štíři. „Vypadá to, že bychom mohli mít v hale i jeden trénink týdně,“ pochvaluje si Janoušek.

Z extraligy mají v Budějovicích respekt. A to obrovský. „Holky jsem upozorňoval na to, že případně budou muset kousnout i to, že se potáhneme do Vítkovic a dostaneme tam 10, 15 gólů,“ poznamenává trenér.

V minulé sezoně ovšem jeho tým leccos naznačil. V poháru vyřadil Trutnov (který z extraligy sestoupil), v dalším kole po dvou třetinách dokonce vedl nad Chodovem. V baráži zase nastřádal náskok nad Olomoucí 5:1, které nakonec podlehl 5:6. „Se spodní čtveřicí týmů bychom mohli bojovat vyrovnaně. Nechceme se do extraligy jen podívat, ale odehrát ji důstojně,“ podotýká Janoušek.

Jedním z motivů hráček, proč jít o patro výš, byla touha přivést extraligu do jižních Čech. A z regionu se bude snažit dostat maximum. Po způsobu práce fotbalového Dynama chce stáhnout do Budějovic ty nejlepší hráčky z okolí. Zatím do konkurenčních klubů rozeslal maily. Posílit potřebujeme, kádr máme úzký. Pár hráček mám vytipovaných ze Štírek, z Písku, z Tábora, který postoupil do 1. ligy,“ vypočítává Janoušek, který sám do týmu „dodal“ dvě dcery.

V kádru má i bývalé reprezentantky, jenže pozemního hokeje. O Lucii Jiříkové dokonce mluví jako o Jágrovi v sukních. Společně s Lenkou Morovou jezdí Jiříková do Rakouska ještě „pozemák“ hrát, proto obě za UNITED v minulé sezoně nastupovaly sporadicky. Zbytek týmu moc zkušeností nemá. „Některé holky dokonce říkaly, že budou šťastné za to, když si podají ruku s reprezentantkami,“ líčí Janoušek. Ostatně, jiná než skromná přání momentálně v Budějovicích ani mít nemohou…


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

 • risty napsal:

  pecička tohleto -:) snad je ty vejprasky budou bavit a nebudou si hrát na spojené betonárny 😀 tak jak odpadlej východočeskej *r*****

 • Mirek napsal:

  Hodně štěstí, ať se vám sezona povede a máte se pak od čeho odrazit dál!

 • jan subrt napsal:

  ten kozak…ten nemuze hrat

 • trutnovačka napsal:

  Každej ať si zkusí zahrát extraligu. Nevím proč si pořád berete Trutnov do pusy. Myslím si, že kolikrát byl důstojným soupeřem!!!

  • michal napsal:

   Tak kolikrát??? Je pravda že loni jako nováček párkrát překvapil a konec sezony se mu povedl, ale letos???

 • Tomm napsal:

  Tak je dobře, že se ta extraliga rozšířila směrem na jih. Jako bylo potřeba oživit tu extraligovou mapu. V tomhle regionu ta nejvyšší soutěž chybí, to samé by chtělo směrem na západ Čech..Hodně štěstí

  • Kantík napsal:

   Jak chybí? Štíři a nově Slovan JH mají dorosty v nejvyšší soutěži, jinak United přeju hodně nakládaček:D

   • kámoš napsal:

    No jo, ale dorost, nic výš…

   • MD napsal:

    Machrovat s dorostem, který má pouze 1. a 2. ligu, z čehož obě stojí za prd, mi nepřijde jako dobrý nápad. To k tomu můžeš rovnou počítat juniorky, které tu má 5 týmů a je to nejvyšší soutěž, stejně tak nově vzniklá soutěž dorostenek … taky se jedná o nejvyšší soutěže, které mají ale v podstatě nulovou hodnotu 🙂

Napsat komentář

*