27. 3. 2012 1. liga (7) KOMENTÁŘŮ

Obě semifinálové série jsou po prvním víkendu vyrovnané. Prvním sestupujícím je Náchod

Obě semifinálové série 1. ligy mužů jsou po prvním víkendu vyrovnané. Kladno dokázalo vybojovat na půdě brněnského Hattricku hned první zápas, Vinohrady srovnaly krok se Spartou až v prodloužení druhého střetnutí.

Sparta začala semifinálové boje velmi přesvědčivě, v městském derby vyřídila Vinohrady v prvním zápase 6:1. Druhý zápas už byl pro diváky mnohem atraktivnější, oba celky se přely o výsledek až do závěrečných minut a nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V něm vzal osud utkání do svých rukou Tomáš Chroust a po 9 vteřinách nastaveného času vystřelil pro Vinohrady první semifinálový bod.

Jediný gól SKV v prvním zápase zaznamenal v přesilovce Lukáš Lanc, pro kterého má tato série speciální náboj. Ve velkém florbalu začínal právě v dresu soupeře. „Ve Spartě jsem působil od juniorů a v A týmu jsem stihl odehrát 2 extraligové sezony,“ vzpomíná na minulost Lanc, který už nyní patří 2 roky k týmu z Vinohrad. „Ve Spartě jsme měli 4-5 tréninků týdně a k tomu zápasy, to nebylo možné z důvodu školy i práce stíhat. Tohle byl hlavní důvod, který mě vedl ke změně působiště,“ prozrazuje důvod odchodu Lukáš Lanc.

Další víkend se hráči představí divákům v hale na Vinohradech a čekají se zaplněné tribuny. „Je to semifinále 1. ligy, jsou tam emoce, bojuje se o každý míček a doufám, že lidi navážou na první dva zápasy a přijdou v hojném počtu,“ přeje si útočník SKV.

Druhou semifinálovou sérii odstartovalo lépe Kladno. Domácí Hattrick sice vedl v úvodním střetnutí po 1. třetině o 2 góly, ale Středočeši ovládli druhou část v poměru 6:0 a Hattrick už se na obrat nezmohl. V nedělní odvetě dokázalo Kladno to, co se domácím v 1. zápase nepovedlo. Hattrick rozstřílel Kladno v 1. třetině 5:1, ale soupeř dokázal po zbytek zápasu ztrátu smazat a duel tak dospěl do prodloužení. V nastaveném čase se štěstí přiklonilo na stranu Brna a série se tak přesouvá za vyrovnaného stavu do Kladna.

O víkendu pokračovaly i boje o záchranu a odkryly první sestupový otazník. Náchod v obou domácích zápasech nestačil na Havlíčkův Brod a po prohře 1:3 na zápasy si příští sezonu opět zahraje 2. ligu. Druhá série play down mezi Plzní a Startem je po čtyřech zápasech opět vyrovnaná a druhý sestupující bude odhalen o týden později po rozhodujícím pátém zápase v Plzni.

Semifinále play off 1. ligy:

Sobota – 1. zápasy:
FBŠ Hattrick Brno – FBC Kladno 5:10 (2:0, 0:6, 3:4)
Branky a nahrávky:
4. Houšť (Hlaváček), 19. Habr (Komenda), 43. Hauser (Komenda), 50. Felkl (Hauser), 60. Flek (Houšť) – 21. Sluka (Ondrejička), 26. Louvar (Ondrejička), 27. Leipner (Slivka), 28. Vlček (Slivka), 35. Slivka (Leipner), 39. Louvar (Lacko), 43. Holčák (Šikola), 48. Šikola (Louvar), 50. Šikola (Louvar), 58. Louvar (Šikola). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 145. Stav série: 0:1.

AC Sparta Praha Florbal – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky
: 14. Pastor (Časar), 18. Križko (Šimůnek), 22. Križko (Šimůnek), 30. Perušič (Šnajdr), 52. Perušič (Rodina), 59. Perušič – 48. Lanc (Zezulka). Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 210. Stav série: 1:0.

Neděle – 2. zápasy:
FBŠ Hattrick Brno – FBC Kladno 7:6p (5:1, 0:2, 1:3 – 1:0)
2. Hauser (Felkl), 4. Bolf (Houšť), 8. Kopřiva (Hlaváček), 16. Hlaváček (Veselý), 16. Macálka (Houšť), 48. Hauser (Komenda), 64. Hlaváček – 11. Slivka (Šikola), 25. Leipner (Slivka), 32. Holčák (Šikola), 41. Louvar (Holčák), 43. Ryneš (Leipner), 51. Louvar. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 96. Stav série: 1:1.

AC Sparta Praha Florbal – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3p (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)
45. Križko (Duchek), 52. Marvánek (Časar) – 45. Chroust (Piňos), 59. Zezulka (Nigrin), 61. Chroust (Piňos). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Bez vyloučení. Diváci: 187. Stav série: 1:1.

1. kolo play down:

Sobota – 3. zápasy:
FBC Start98 – FBC Plzeň 8:3 (2:1, 1:2, 5:0)
: 19. Vavro (Buček), 20. Vašíček (Košárek), 21. Pražák (Ullmann), 44. Altman (Vaniš), 45. Vavro (Ullmann), 54. Pražák (Vavro), 59. Altman, 60. Vavro (Vašíček) – 20. Rybka (Matějka), 30. Rybka (Eichler), 36. Fait (Eichler). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 101. Stav série: 2:1.

FTS Florbal Náchod – Sokol Erupting Dragons Havl. Brod 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
: 11. Oubrecht (Moravec) – 19. Suchý (Liška), 48. Coufal (Suchý), 60. Beránek (Míka). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 145. Stav série: 1:2.

Neděle – 4. zápasy:
FBC Start98 – FBC Plzeň 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
 1. Altman (Vaniš), 25. Kovářík (Kropáček), 33. Ullmann (Pražák), 44. Vašíček (Horálek) – 3. Straka (Matějka), 5. Rybka, 23. Khek (Eichler), 54. Kanta (Straka), 58. Kanta (Straka). Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 120. Stav série: 2:2.

TS Florbal Náchod – Sokol Erupting Dragons Havl. Brod 6:10 (2:4, 2:3, 2:3)
 4. Moravec (Havel), 16. Nosek (Moravec), 30. Jirák I (Jirák II), 35. Nosek (Vlček), 44. Jirák II, 50. Jirák II (Hauschke) – 9. Krajcigr (Čapek), 10. Čapek (Míka), 18. Coufal (Liška), 19. Čapek (Krajcigr), 21. Krajcigr (Čapek), 24. Coufal (Liška), 29. Coufal (Suchý), 41. Moravec vl., 57. Čapek (Míka), 58. Liška (Suchý). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Stav série: 1:3.