11. 3. 2011 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Ve Finsku začalo play off: Rytych pomohl Josbě k vítězství

Gólman David Rytych byl u senzačního vítězství Josby na hřišti SSV Helsinky v prvním čtvrtfinále finské ligy. Hosté vyhráli na hřišti úřadujícího mistra 6:5 po prodloužení.

Český brankář držel svůj tým ve vedení až do 50. minuty, pak ale začal úřadovat Mikael Järvi a hattrickem otočil skóre ve prospěch SSV. Kapitán domácích poté ale neunesl emoce zápasu a pět minut před koncem si nechal dát červenou kartu. Josba 11 sekund před koncem v powerplay 6 na 4 vyrovnala. Po 42 sekundách prodloužení pak Arto Vainikainen zařídil vítězný gól.

Ostatní favorité své zápasy zvládli, i když infarktové chvíle zažili diváci v Seinäjoki. Domácí SPV vedli už 7:0, Tapanilan ale snížil na 7:6. Definitivu vítězství dal v přesilovce Tuukka Kiviranta.

Mezi střelce se zapsal i Pavel Brus z Nokie, jeho tým ale nestačil na Classic a prohrál 4:8.

Duel Martina Vladaře a Tomáše Sladkého, neboli Oilers proti Koovee skončil těsným vítězstvím Espoo 5:4. Hostům nepomohl ani hattrick Veliho Mattiho Luukka.

Salibandyliiga, čtvrtfinále – 1. zápasy:
SSV Helsinky – Josba 5:6pp (1:1, 0:2, 4:2 – 0:1)
Branky: 47., 52. a 54. Järvi, 7. Järvinen, 47. Forsten – 18. a 60. Eronen, 26. a 51. Perokorpi, 22. Tuomainen, 61. Vainikainen.
Stav série: 0:1.

Oilers – Koovee 5:4 (4:3, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Pfitzner, 8. Kirjonen, 13. Talvitie, 17. Hänninen, 31. O. Wardi – 17., 19. a 41. Luukko, 2. Anderson.
Stav série: 1:0.

Classic – Nokian KrP 8:4 (4:0, 2:2, 2:2)
Branky: 15. a 18. Jaakkola, 1. Mäkipää, 20. Vänttinen, 31. J. Lehtinen, 37. Widrgren, 53. Nieminen, 60. Vitranen – 22. BRUS, 28. Suoniemi, 51. Johansson, 60. Hnynyen.

SPV Seinäjoki – Tapanilan Erä 8:6 (5:0, 2:3, 1:3)
Branky: 1. a 3. Helanen, 11. a 48. Kiviranta, 10. T. Väänänen, 15. Taurama, 22. Härkönen, 23. Koski – 39. a 47. Kapanen, 24. S. Lehtinen, 32: Kukkola, 41. Kantola, 47. Iiskola.