8. 6. 2013 Extraliga žen (16) KOMENTÁŘŮ

FBC OSTRAVA JE ZPĚT V EXTRALIZE ŽEN! Nahradilo Šumperk, který soutěž nepřihlásil

 Extraliga žen hlásí před startem sezony účastnickou změnu. Loňský nováček ze Šumperka sice vyhrál baráž a získal tak zpět statut extraligového týmu, avšak do nejvyšší soutěže nakonec nenastoupí, protože ji nepřihlásil. Dva extraligové celky tak (staro)nově bude mít Ostrava: volné místo totiž zaujalo tamní FBC, které bude spolupracovat s Opavou.

Důvod, proč Šumperk nepřihlásil extraligu žen je prostý. „Úplně řečeno, je nás málo,“ uvedl narychlo trenér Asperu Michal Marošek.

České florbalová tak unie začala řešit, jak zaplnit 12. místo a poté, co odmítli účastníci baráže Brno s Jičínem, nabídla extraligu dál. A na laso se chytilo ostravské FBC.

Tradiční ostravský celek se tak po roce vrátí na extraligovou mapu, i když to neplánoval a chtěl uspět sportovní cestou v následujícím ročníku. „Před minulou sezonou odešla většina našich hráček do Vítkovic a my začínali prakticky od nuly v počtu 6 žaček, 2 juniorky a 2 dorostenky,“ začal své povídání manažer ženské složky FBC Aleš Poukar.

Místo extraligy tak hráčky FBC hrály 1. ligu. „Extraligu jsme tehdy neměli absolutně s kým hrát, nicméně do začátku sezony se nám povedlo tým doplnit a ukázalo se, že cesta, po které chceme jít, je správná,“ vyložil Poukar.

A výsledky mládeže hovoří za vše. „Vždyť žačky ovládly svou ligu, skóre měly, tuším, 100:14, a dorostenky skončily čtvrté,“ vyjmenoval Poukar.

Ani ženy si nevedly špatně. „Dlouho to vypadalo slibně, že by mohly zaútočit na postup přímo, bohužel pak nezvládly klíčové zápasy,“ povzdechl si jinak optimisticky naladěný manažer. „Nicméně ukázalo se, že naše cesta je správná, máme špičkový realizační tým, snažíme se pro holky dělat první poslední,“ dodal.

Jak tedy ostravský realizační tým vypadá? „Máme špičkového kouče Jakuba Robenka, který tím, že začal trénovat jen ženy, překonal sám sebe a nyní vede 4 kategorie, dál vysoce kvalitního Martina Řezníka, kondiční trénink zajišťuje Markéta Pernická, účastnice olympiády, pracuje pro nás masérská legenda a dlouholetý reprezentační masér José Pečonka a nechybí ani nutriční specialistka,“ přiblížil muž, který proslul zejména prodejem florbalových šperků.

Právě Markéta Pernická, známá také moderováním v České televizi, by se měla stát vůdčí osobností nově budovaného týmu. „Některé hráčky, které třeba hrály ještě extraligu, ale jejich tréninková morálka nebyla taková, v týmu skončily. Nový celek chceme vybudovat z mladých a nadějných hráček okolo Markéty Pernické,“ uvedl Poukar, který stojí také za tím, že FBC začalo využívat možnosti a oslovuje Slovenky studující vysokou školu v Ostravě.

Ještě jeden fakt byl pro Ostravu důležitý. „Navázali jsme spolupráci s Opavou a hráčky, které podle nás na extraligu mají, půjdou k nám, což fakticky znamená, že se jedná o takový společný projekt s Přemyslem Novákem,“ zmínil se Poukar o opavském florbalovém guru.

Konkrétní cíle ale od něj neuslyšíte, nechce vyvíjet tlak. „Nemáme zkušenosti a jdeme překvapit. Stejně tak neuvedu jména hráček, která jsem zmínil výše, nechci jim škodit v případné další kariéře,“ uzavřel.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • M. napsal:

  Sakra, výsledky žákyň…vypadá to, že česká trenérská obec stále nevyrostla z toho bláta, spíše naopak.

 • hahaha napsal:

  Remedicum jede na titul přece

 • Mirka Konečná napsal:

  Nové Pixbo?? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 • Markét napsal:

  Jen by mě zajímal smysl celé baráže o extraligu – proč ji musí hrát týmy, které do extraligy vůbec chtít nechtějí a nehrají ji týmy, které o ni mají zájem??

  • X napsal:

   ŽE nemá kontinuitu, dvanáct týmů je moc….u poloviny každý rok po konci soutěže řeší jak vůbec poskládat patnáct hráček.

 • Fanda napsal:

  Rozšiřování počtu týmů v ženské extralize v posledních letech byl předčasný krok. Mělo by hrát jen 6 týmů a mohly by být čtyři vzájemné zápasy. Tyto zápasy by přispěly k růstu úrovně soutěže i jednotlivých hráček, což by bylo prospěšné i pro mezinárodní zápasy týmové i reprezentační.

  • Pepa napsal:

   Souhlasím s tím, že rozšiřování byl špatný krok. Týmy jako Budějovice, Šumperk a Děkanka do extraligy prostě nepatří a to samé s prominutím Jihlava.
   Myslím, že 8 týmů by stačilo. První šestku bych doplnil ještě o Brno- ten tým mě osobně za poslední dva roky velmi mile překvapil a myslím si, že má budoucnost.

   • rejpel napsal:

    Pepo ty jsi určitě z Brna, jinak by jsi takovou ptáko
    vinu nemohl říci

    • Pepa napsal:

     Z Brna nejsem, jsem z Prahy a jestli mám být více konktrétní, tak favoritky jsou pro mě holky z Chodova. Viděl jsem hrát Brno několikrát, takže moc dobře vím, že jako tým z dolní půlky je na tom nejlépe a je vidět to zlepšení. Ty jsi evidentně hrát nikdy neviděl.

 • rejpel napsal:

  právě že viděl a na mě dojem neudělaly jsou arogantní a moc sportovního chování nepochytily to už je per
  spektivnější Děkanka

  • Diťous napsal:

   Ty jo, rejpele. Doteď jsem to tvoje psaní o brněnských eurospolečnostech považovala za zajímavé, avšak subjektivní hodnocení rok od roku se zlepšujících výsledků (a snad i hry). Ale napsat, že jsou to holky arogantní a sportovní chování moc nepochytily, už mi přijde přes míru jakési únosnosti. Zvlášť tepe li někdo do mého týmu. V tomhle jsem zase subjektivní já.
   Nemá cenu Tě o něčem jiném přesvědčovat. Ostatně o tvé schopnosti přijmout fakta a zpracovat je, nejlépe vypovídá neschopnost vyjádřit se písemnou formou gramaticky správně v mateřském jazyce. Tudíž po tobě ani nemohu vyžadovat, abys mi tvé postoje doložil konkrétním příkladem. Nemá to cenu.
   Haters gonna hate 😉

  • ýf napsal:

   jak se projevuje ta naše arogantnost a jakou s ní máš zkušenost? 🙂 to by mě zajímalo 🙂

 • rejpal napsal:

  cha cha cha to jsem vás zase dostal

Napsat komentář

*