Sobotní pokračování čtvrtfinálových zápasů přineslo tři očekávané výsledky a jedno překvapení v podobě vítězství Pepina nad Bulldogs. V sestupových bojích se zachránila FBŠ a Pardubice vedou v sérii s Libercem.
19. 3. 2006 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Po sobotě jasněji: zbývají tři série

3. kolo čtvrtfinále:
Torpedo Havířov vs. Tatran Střešovice

Torpedo Havířov – Tatran Techtex Střešovice 2:4 (0:0,1:2,1:2)
branky: 30., 54. Michalík – 25., 44. Fridrich, 36. Garčar, 58. von der Pahlen
stav série: 1:2

Domácí si přivezli z Prahy jednu velmi cennou výhru a vytěžili z toho dva zápasy ve své domovské hale. Skóre utkání mohl otevřít havířovský Koziorek z nájezdu na konci první třetiny, ale svůj pokus promarnil. Naopak na druhé straně se na začátku druhé třetiny nemýlil Fridrich. Na jeho trefu odpověděl Michalík, ale Garčar znova strhl vedení pro Střešovice svým zásahem ve 36. minutě, a když Fridrich dorazill za záda brankáře Lajy střelu Pahlena, vedl Tatran už o dvě branky. Sedm minut před koncem vykřesal naději pro domácí opět Michalík a snížil na 2:3, ale Pahlen po dvou asistencích přidal i gól a uzavřel na konečných 2:4. Do semifinále má tedy blíž mistr ze Střešovic, ale Havířov svou kůži zcela jistě nedá nijak lacino…

TJ JM Chodov vs. Sokol Mladá Boleslav

TJ JM Chodov – FBK Sokol Mladá Boleslav 3:7 (1:2,1:2,1:3)
branky: 13. Procházka, 31. Flousek, 58. Marafko – 3., 4., 58. Volf, 21. Novotný, 30. Mohelský, 50. Bouška J., 55. Hostinský
stav série: 0:3

Chodovská hala včera po semifinále žen hostila také další utkání, čtvrtfinále mužů, ve kterém zatím jasně dominovali soupeři z Mladé Boleslavi. Nálada Chodovských z výprasků z minulého víkendu se hráčům zračila ve tváři spíše než odhodlání zvrátit nepříznivý stav série. A tak si Sokol před hrstkou svých fanoušků znovu poradil s odevzdaným soupeřem celkem snadno. Boleslav si splnila svůj sen o postupu do semifinále a čeká na soupeře z dvojice Pepino-Bulldogs, Chodov po nepříliš přesvědčivých výsledcích končí před branami medailových bojů.

Bulldogs Brno vs.
FBC Pepino Ostrava

Bulldogs Brno – FBC SGB Pepino Ostrava 3:8 (2:1,1:2,0:5)
branky: 5. Schneider, 15. Valčík, 38. Komenda – 14. Chrápek, 22., 44. Skácel, 24. Kyselý, 45., 58. Tomica, 46. Machala, 52. Maleček

Vyrovnaná série slibovala dramatický souboj mezi moravskými soupeři. Další zápas přenášený televizní stanicí ČT 4 sport byl ještě pár minutek před koncem druhé třetiny vyrovnaný a nic nenaznačovalo převahu některého z celků. Jenže ve třetí části hry se taktovky chopili svěřenci trenéra Segeťy a pěti trefami pohřbili naděje domácích na vedení v sérii. Nesnadný reprát čeká Buldoky dnes, Pepino naopak může hrát v klidu…

1. SC SSK Vítkovice vs.
Kappa Team SSK Future

1.SC SSK Vítkovice – Kappa team SSK Future 4:10 (0:1,1:3,3:6)
branky: 35., 47. Hrubý, 43., 51. Sladký T. – 17., 26. Krupička, 26. Lébl, 34., 47. Soukup Mi., 41., 42. Šebek, 45. Kotek, 49. Soukup Ma., 53. Lukeš

Zcela opačný průběh než poslední utkání v Chomutově měl sobotní zápas Vítkovic s Future. Hosté z Prahy postupně navyšovali svůj brankový účet až na skóre 4:0 , když se poprvé za Vítkovice prosadil Hrubý. Jenže Pražané zabrali a přidali další dva góly, o které se přičinil mladíček Šebek. Domácí sice opět zásluhou Sladkého snížili, ale na obrat, který uskutečnili minulý víkend hráči Future, to nestačilo. Trenér Zlatník dokázal tým dobře připravit na rozhodující krok a zaslouženě se svým týmem vybojoval postup do semifinále. Zklamání zažívají Vítkovice, které především v druhé polovině základní části jasně svými výkony dominovali.

3. kolo play-down:

SK FBC Třinec vs.
FBŠ Bohemians Praha

SK FBC Třinec – FbŠ Russell Athletic Bohemians 7:9 (2:7,2:0,3:2)
branky: 10. Wantula, 15. Němčík P., 29. Danemark, 39., 59. Petřík, 48., 54. Holovka – 3. Janů, 5., 8. Ešler, 9. Richter, 15. Zeman, 20. Hulič, 20. Jakoubek, 49., 52. Kulhánek

FBC Liberec vs.
Sokol Pardubice

FBC Liberec – Sokol Pardubice 5:6 (1:2,2:3,2:1)
branky: 8., 24. Havrda, 37. Motejzík, 49. Hanžl, 52. Urbánek – 12., 19., 31. Zozulák, 23. Vacík, 38. Brychta, 51. Felsenberg