Sokol Mladá Boleslav Nečekaně lehké sousto byl tým Chodova pro ambiciózní Mladou Boleslav. Tým, který vloni coby štika oživil prvoligový peleton a tým o kterém před sezónou mnozí spekulovali s myšlenkou, že druhá sezóna bývá kritická, vypálil všem pochybujícím rybník. Tak jasný postup do semifinále ale asi neočekávali ani samotní hráči.
21. 3. 2006 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov rezignoval bez odporu

TJ JM Chodov
Chodov byl bezradný v obou zápasech v Mladé Boleslavi a v domácím prostředí tento fakt potvrdil. Sebevědomí Středočechů bylo vysoké a ti jej dokumentovali hned v úvodních minutách. Petr Pajer se poroučel na střídačku potřetí ve třech zápasech. Krutou bilanci nepovedeného play-off zakončil tentokráte už ve čtvrté minutě… Stav byl 0:2. Mnohdy nic neznamenající stav byl však pro Chodov signálem k rezignaci.

Prapor sice na chvilku zvedl navrátivší se Lukáš Procházka, ale pasivní hra Chodova s vyčkáváním na chybu soupeře k obratu nevedla. Naopak v průběhu druhé části hry Mladá Boleslav navýšila vedení a s jistotou dovedla zápas do semifinálového konce. Výsledky 9:5, 10:0 a 7:3 v posledním duelu na Chodově jasně vypovídají o převaze Sokolu.

Přesnou muškou a dostatkem střelného prachu se i ve čtvrtfinále prezentoval kanonýr základní části Jan Volf. Hattricky ve dvou za sebou jdoucích zápasech znamenají opět postavení na čele tabulky střelců. Volf vládne i play-off.

– Třikrát jste vyhnali z brány Pajera, věřili jste si na něj tolik po základní části?

Právě naopak, předtím nás neuvěřitelně vychytal! Na druhou stranu jsme věděli, že šance si vytvoříme a věřili, že nám tam něco napadá. A proti hloupým gólům není receptu ani pro nejlepšího gólmana. V druhém zápase rozhodla moje slabá střela z dálky nad nohu už v páté minutě, ve třetím si nesáhl na balón a už dvakrát lovil z balónek z branky – prostě smůla.

– Nebyl přechod přes Chodov příliš lehký?

Přechod byl i přesto, že jsme si Chodov za soupeře přáli, lehčí než jsme čekali. Bylo to asi proto, že kromě pár minut ve druhém zápase za stavu 6:4 jsme je drželi psychicky dole. Jednoznačné výsledky mohou být pro semifinále trochu zrádné, v play-off je důležité začít hrát s pokorou a respektem k soupeři a to je potřeba dodržet. Ale trenér nás na to určitě připraví!