5. 1. 2012 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Future přetlačilo Liberec, na play off ztrácí už jen bod

/FOTOGALERIE/ Future je zpátky ve hře o play off. Ve čtvrteční dohrávce Pražané porazili Liberec 7:3 a na 8. příčku ztrácejí už jen jeden bod. Severočeši naopak zůstávají na 11. místě.

Future byla v 1. třetině málo platná aktivita: Liberec 2 chyby tvrdě potrestal a vedl dvoubrankovým rozdílem. Možná ale právě tento fakt nabudil domácí tým k větší aktivitě. Dobrou práci navrátilce Marka Soukupa zužitkoval Vaculík a vyrovnání zařídil v přesilovce Brychca, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Liberec ve druhé části převzal aktivitu, ale paradoxně opět dával góly horší tým. V krizových chvilkách podržel Pražany gólman Novotný a tlak Severočechů zastavilo až vyloučení. A i když z něj domácí gól nedali, uklidnilo je a vzápětí dvakrát skórovali. Střely Jastřembského i Žďárského ze střední vzdálenosti našly pokaždé cíl v síti za Lukášem Bauerem.

Naději dalo Liberci zaváhání domácí obrany, po kterém Jan Král vymetl „vikýř“ Novotného branky. Poslední část začala divokou hrou nahoru-dolů, ale gólmani odolávali. Bylo jasné, že kdo dá gól, dostane psychickou výhodu pro závěr zápasu. Šťastlivcem se stal exliberecký Vojtěch Krupička, který v polovině poslední třetiny znenadání zaznamenal pátý gól Future.

Liberec už neměl sílu se zápasem něco udělat, jeho presink nefungoval a Future pečetili výsledek dalšími 2 góly, poslední branka padla po krasné kombinaci. Mezi střelce se poprvé v extralize zapsali junioři Jan Řehoř a Jakub Gruber. Nejlepšími hráči zápasu se stali Vojtěch Zezulka a Petr Salát. Na čtvrteční dramatickou dohrávku našlo cestu jen 79 diváků.

Výsledek:
SSK Future – FBC Liberec 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
16. Vaculík (Ma. Soukup), 20. Brychca (V. Krupička), 34. Jastřembský (Riebauer), 35. Žďárský (Řehoř), 53. V. Krupička (Jastřembský), 57. Řehoř (Zezulka), 58. Gruber (Žďárský) – 9. Jan Král (Salát), 10. Jar. Král, 40. Jan král (Salát). Rozhodčí: Kačer, Vybíhal. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 79.