Trpělivost přináší ovoce. V případě obhájkyň mistrovského titulu patří k trpělivosti i výrazně lepší fyzická kondice, která prakticky rozhodla o druhém finálovém utkání Extraligy žen.

8. 4. 2009 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Za asistence TV kamer si Děkanka dokráčela k vítězství

V pondělní podvečer se v téměř historické chvíli, jakým pro ženský florbal je živý přenos na televizní obrazovce běžného českého diváka, odehrálo druhé utkání finále Extraligy žen. Domácí Děkanka se na azylu v hale na Podvinném Mlýně setkala s dobře takticky připraveným Chodovem, jehož výkon pozvedávaly i fantastické zásahy brankářky Lenky Lačňákové. Celá první třetina se nesla v režii Děkanky a to ve znamení postupného dobývání obranného valu hráček Jižního Města a pozorné bránění výpadům nebezpečné chodovské dvojce Lacková – Jarolímová. Nicméně taktická bitva první třetiny byla pro oko diváka nezajímavou podívanou.

O poznání lépe to vypadalo ve druhém dějství, ve kterém se Chodov osmělil směrem do útoku a mnohem častěji se hráčky v bílomodré kombinaci ocitaly před Váňovou. Když se za sekání na trestnou lavici hráčka Děkanky Košturiaková, poslaly trenérky na oslabení velmi silnou čtveřici. Ta se potýkala především s přichuti hrající Jarolímovou, která střídavě pálila a posílala nebezpečné přihrávky, se kterými si však brankářka Děkanky a také obrana poradila. Na první trefu utkání se čekalo až do 32. minuty, kdy velmi rychlou rozehrávkou vybídla Novotná ke skórování Jílkovou a ta nepohrdla posílajíc svůj tým do vedení. Za pár minut měla na holi vyrování Lacková, míček však netrefila ideálně. Zlaté pravidlo nedáš dostaneš, aplikovala Jílková, které se otevřel prostor poté, co obránkyně Chodova obsadily dvě hráčky ve žlutých dresech unikajících spolu s Jílkovou. Svitavská odchovankyně se, ač stíhaná vracející se hráčkou Chodova, rozhodla vypálit a bezmocná Lačňáková musela podruhé vytahovat míček z branky. Jako zakletá princezna si musela po střetu s vlastní brankářkou připadat Vaňáčová, neb předchozí obdobná zkušenost jí přivodila zlomeninu nosu. Tentokrát se naštěstí zásah do obličeje obešel bez následků.

Už v závěru druhé třetiny byl na Chodovu znát úbytek fyzických sil a začátek poslední části tento fakt jen potvrdil.  V rychlém sledu za sebou se trefila Svobodová a po chybě v rozehrávce Chodova postrestala zaváhání Šindelová. Utkání tak pokračovalo s čtyřbrankovým vedením Děkanky, na které byla únava jen pramálo patrná. Naopak si dominanta posledních dvou sezon mohla dovolit „luxus“ a nasadit třetí formaci poskládanou z hráček juniorky doplněnou zkušenou Slovákovou. Trenér Pokorný nasměroval zbytek sil svých hráček do vstřelení aspoň jedné branky, která by zřejmě korespondovala se snahou a přístupem, který Chodov na finále aplikoval. Proti ovšem byla bezchybná Hana Váňová, která si se závěrečným hvizdem odnesla nejen radost, že je Děkanka jediný krůček od obhajoby, ale že získala i tolik ceněný shoot-out.

Výsledkový servis:

31:33, 38:03 Kristýna Jílková (Novotná, Košturiaková), 41:52 Zuzana Svobodová (Moťková), 43:42 Magdalena Šindelová

Autor: Dita Ondrejková