5. 6. 2009 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Future bude minimálně rok bez žen

 To, o čem se již delší dobu spekulovalo se stalo skutečností. Tým žen SSK Future, v jehož řadách působí například juniorské reprezentantky Francová, Čapková a Klímová se příštího ročníku Extraligy nezúčastní.

„O nepřihlášení žen do ročníku 2009/2010 se začalo uvažovat již na začátku roku 2009“, řekl pro zensky.florbal.cz sekretář klubu a bývalý trenér juniorek Tomáš Velechovský. Tak jako mnoho jiných oddílů napříč sportovním spektrem i ženy Future pocítily nedostatek peněz, který byl způsoben neplacením důležitého sponzora a tak skončila sezóna velkým deficitem. „Byli jsme nuceni hráčkám zkrátit tréninkové jednotky, aby se sezóna zakončila bez větších problémů“, říká Velechovský a zároveň přiznal, že za situaci může jak vedení ženské složky v pražském oddíle, tak i některé hráčky.

Managment Future chtěl zachovat ženy v Extralize a snažil se zajistit silného sponzora, ale i díky celosvětové finanční krizi neuspěl. „Proto se po konci sezóny na společné schůzce hráček a vedení ujednalo, že se příští sezónu nepřihlásí tým žen do žádné ze soutěží“, řekl extrenér juniorek.

Jistě se nabízí otázka, co se stane s hráčkami. I na to odpověděl Velechovský: „Hráčky, které mají zájem hrát v jiném klubu, budou uvolněny na hostování“. Po sezóně by se mělo sejít vedení s hráčkami, jenž budou chtít pokračovat a rozhodnout se, co bude dál.

Pražský tým chce i nadále vychovávat mladé a nadějné florbalistky. Nepřihlášení se do Extraligy tak neznamená konec dívčích družstev Naopak, kromě juniorek a žákyň přibudou dvě nová družstva – „Nově jsme díky širší základně přihlásili tým dorostenek a tým mladších žákyň“, oznámil Velechovský novinku ve Future.

„SSK Future je nejúspěšnějším týmem v mládežnických kategoriích vůbec a na tento nastavený trend by chtěl navázat i v dívčích kategoriích“, dodal Velechovský a zdůraznil, že například druhé místo žákyň po tříletém kralování je bráno jako úspěch, na který chtějí v sezóně 2009/2010 navázat.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*