20. 2. 2011 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Skalík dal pět gólů! Malans a Langnau jsou krok od semifinále

Tigers Langnau a Alligator Malans už jsou jen jeden zápas od postupu do semifinále. Oba týmy se ale na vítězství nadřely, Langnau urvalo duel až v prodloužení. Střeleckou formu prezentoval v play out pěti góly Vojtěch Skalík.

„Köniz to prostě na nás nějak neumí, už jsme je v letošní sezoně porazili pošesté,“ říká Michal Rybka, který byl na hřišti i u rozhodujícího gólu zápasu. Tigers mohou už ve čtvrtek sérii zkompletovat a připravovat se na semifinále.

Dalšími dvěma góly zatížil konto Churu Martin Ostřanský a jeho tým potřetí vyhrál, tentokrát těsně 8:7. Také Aligátoři mohou sérii už ve středu skončit.

Totální kolaps předvedl mistrovský Wiler, který v Klotenu vedl už po první třetině 4:0, ale domácí v euforii otočili na konečných 7:5.

Grünenmatt se sice snažil, ale tentokrát na GC Curych nestačil. Jeden z pěti gólů výběru Tomáše Trnavského dal Dan Šebek, hosté však zásluhou hattricku Linarda Parliho zápas v posledních minutách otočili a připsali si druhé vítězství.

Vojtěch Skalík střílí góly sice jen v play out, ale v neděli dal opět vědět o svých schopnostech. Na hřišti Usteru se trefil hned pětkrát (!) a pomohl k vítězství Rychenbergu v poměru 7:4.

Švýcarsko – neděle:
Čtvrtfinále play off:

Köniz – Langnau 3:4 pp (1:0, 1:3, 1:0 – 0:1)
Branky: 8. Kuchen, 38. Schneiter, 59. Wanner – 24. a 29. Stucki, 30. M-O Gerber, 62. Louhelainen.
Stav série: 0:3, čtvrtý zápas se hraje ve čtvrtek 24. února v 18.00 v Langnau.

Kloten – Wiler 7:5 (0:4, 4:0, 3:1)
Branky: 2., 31. a 41. Berlinger, 21. Brandenberger, 23. Jääskeläinen, 55. Jaunin, 60. Dürst – 20. a 52. Wittwer, 6. Fankhauser, 9. Krähenbühl, 13. Schmocker.
Stav série: 1:2, čtvrtý zápas se hraje ve středu 23. února ve 20.00 v Zuchwilu.

Chur – Alligator Malans 7:8 (1:5, 2:3, 4:0)
Branky: 6. a 34. Binggeli 27. a 57. Koskelainen, 44. Bürer, 47. Schneider, 59. Riedi – 12., 16. a 29. Manninen, 7. a 38. OSTŘANSKÝ, 7. Wyder, 18. Laely, 35. Pfiffner.
Stav série: 0:3, čtvrtý zápas se hraje ve středu 23. února v Malans.

Grünenmatt – GC Curych 5:6 (1:1, 3:2, 1:3)
Branky: 10. a 34. Hirschi, 31. ŠEBEK, 31. Sollberger, 55. Frejd – 1., 56. a 58. L. Parli, 28. Meier, 29. Zimmermann, 43. Hostettler.
Stav série: 1:2, čtvrtý zápas se hraje ve středu 23. února v Curychu ve 20.00.

O udržení:

Uster – Rychenberg 4:7 (3:1, 1:2, 0:3)
Branky: 13. H. Fröberg, 13. Jaggi, 14. Bolliger, 26. Suter – 7., 26., 33., 52. (ts) a 59. SKALÍK, 46. Wolfer, 56. Dolski.
Stav série: 0:1, druhý zápas se hraje v sobotu 26. února v 18.00 ve Winterthuru.