26. 3. 2014 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

České Lípě zbyly oči pro pláč. O extraligu se porve SKV s Hattrickem Brno

Vyprodaná českolipská hala se splněného snu nedočkala, nadějně rozehrané rozhodující 5. semifinále domácí tým nezvládl. Po prohře 5:10 naděje Štěpána Slaného skončily. Vinohrady se radují z postupu do boje o extraligu a těší se na duel s brněnským Hattrickem.

Hráči brněnského Hattricku po nevydařeném víkendu na severu Čech rozhodli o svém postupu už během 1. třetiny posledního semifinálového zápasu. Litvínov nedokázal navázat na svou lehkost z domácího prostředí a do šatny si jeho hráči nesli manko 4 gólů.

Na začátku 2.třetiny se sice Bivojům povedlo rychle snížit, avšak branky Kolajty a Hlaváčka v rozmezí 14 vteřin dodaly domácím opět potřebný náskok a klid. Tým okolo kapitána Huliče se v poslední části ještě snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale proti koncentrované obraně Hattricku dokázali Bivojové jen kosmeticky upravit skóre na konečných 6:14.

V České Lípě byl rozhodující duel mnohem vyrovnanější. Domácí Lípa do něj vkročila lépe a po úvodní části vedla 4:2. Vinohrady však nesložily zbraně a do 3. třetiny už se šlo za stavu 5:4 pro hosty.

Poslední perioda ukázala, že zkušenosti se zápasy play off jsou jednoznačně na straně hostujících Vinohrad. Po nevyužité přesilovce České Lípy přidal Gregor 6. gól, a i když domácí hráče hnalo za vítězstvím 565 diváků, byli to hosté, kdo navyšoval svůj náskok. Pokus o power play potrestal Svoboda 7. zásahem a rozhodl tak o tom, že po 8 letech budou bojovat Pražané o extraligovou příslušnost.

Výsledky – semifinále:
FBŠ Hattrick Brno – SK Bivoj Litvínov 14:6 (5:1, 6:3, 3:2)
Branky a nahrávky
: 4. Houbal (Jar. Hlaváček), 4. Hrabal (Felkl), 15. Kolajta (Hrabal), 19. Jan Hlaváček (Hrabal), 20. Flek (Kolajta), 27. Kolajta (Vojtíšek), 27. Jan Hlaváček, 31. Kolajta (Hrabal), 33. Hauer (Jar. Hlaváček), 37. Hrabal (Kolajta), 38. Jar. Hlaváček, 42. Macálka (Habr), 44. Felkl, 53. Felkl – 7. Hocelík (Hulič), 24. Kropáček (Hulič), 27. Černý (Kropáček), 35. Skalitz (Hulič), 55. Řeháček (Plomer), 57. Kropáček (Hulič). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 262. Konečný stav série: 3:2.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – TJ X3M Sokol Královské Vinohrady 5:10 (4:2, 0:3, 1:5)
: 8. Mlejnek (Karel), 10. Procházka (Slaný), 11. Mlejnek, 20. Procházka (Slaný), 57. Mlejnek – 1. Svoboda (Rossi), 2. Smutný (Mareš), 32. Rossi, 32. Smutný (Mareš), 39. Dolejš (Svoboda), 51. Gregor (Mareš), 53. Svoboda, 55. Svoboda, 59. Svoboda, 60. Smutný (Mareš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 565. Konečný stav série: 2:3.