18. 2. 2013 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

SSL: Helsingborgu se play-off vzdaluje. V klíčovém souboji podlehl AIK

Důležitý souboj o zachování postupových nadějí do play-off nabídl zápas mezi AIK a Helsingborgem. Domácí AIK zvítězilo 8:5 i díky hattricku Henrika Lorendahla a na postupovou osmičku ztrácí po prohře Caperio/Täby opět pouze bod.

Hosté se v utkání museli obejít bez Milana Garčara, jemuž se nepodařilo doléčit zraněný kotník. Český obránce tak zůstal jen v civilu na lavičce. „Bál jsem se, aby se léčení neprotáhlo a bohužel se tak stalo. Takže jsem z lavičky sledoval jak nám přímý konkurent o play-off opět bodově odskočí. Do konce sezony ještě hrajeme o dvanáct bodů a snad se vše k lepšímu obrátí“, dodává devětadvacetiletý zadák. Do utkání nezasáhl ani David Rytych, před kterým dostal v brance opět přednost Jonathan Paulsson.

Helsingborg neměl špatný vstup do utkání, když se mu podařilo otočit stav zápasu z 1:0 na 2:1. Druhou třetinu však zvládlo lépe AIK. Domácí přestříleli hostující celek v poměru 15-8 a do třetí třetiny vstupovali s vedením 4:3. To navíc navýšil ve 48. minutě Karl-Johan Nilsson. Hosté sice v polovině poslední dvacetiminutovky využili přesilovku a snížili na 5:4, ale za dvě a půl minuty vrátil dvoubrankové vedení AIK Henrik Lorendahl. Kevin Björkström ještě necelé čtyři minuty vykřesal pro Helsingborg naději, kterou však za další dvě minuty uhasil Kim Nilsson. Konečný stav zápasu stanovil Johan Berg střelou do prázdné branky.

V dalších zápase se Mullsjӧ podařilo zdolat v prodloužení Dalen. Asistenci si v dresu hostů připsal Milan Tomašík. Také souboj Linköpingu a Pixba musel rozhodnout až nastavený čas. Domácí neudrželi nadějné vedení 4:1 po dvou třetinách a do tabulky si připsali jen bod za prohru v prodloužení. Pravděpodobně poslední krok do play-off udělal nováček z Granla, jenž možná až příliš hladce porazil Caperio/Täby. Podobně je na tom také Warberg po výhře na půdě Tyresö Trollbäcken v poměru 10:5. V posledním zápase si pak Jonkopings odvezl dva body z Karlstadu za výhru 5:6 po prodloužení.

Mullsjӧ AIS – IBK Dalen 4:3pp (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky: 7. Wibring (Ganevik), 10. Gillek (Fransson), 43. Van Keppel (Hedlund), 63. Pettersson (Hedlund) – 20. Larsson (TOMAŠÍK), 24. Berglund (Holmgren), 42. Hjort (Bodén)

Linköping IBK – Pixbo Wallenstam IBK 4:5pp (1:1, 3:0, 0:3 – 0:1)

Branky: 5. Ström (M. Johansson ml.), 27. M. Karlsson (Pettersson), 33. M. Johansson ml. (J. Johansson), 36. A. Karlsson (Ågren) – 13. ???, 43. Henriksson (Wiklund), 48. A. Johansson, 57. Rosén (Henriksson), 62. Wiklund (Brännberg)

Karlstad IBF – Jonkopings IK 5:6pp (1:2, 1:1, 3:2 – 0:1)

Branky: 19. A. Colling (T. Colling), 32. Kongstad (J. Karlsson), 41. Wendel (Nordblad), 42. Kongstad (A. Colling), 60. Wendel (Ryhed) – 15. Lindstrand (Anderson), 18. Hovlund (Berglund), 22. Persson (Lindroos), 49. Källberg (Anderson), 51. Anderson (Hovlund), 65.Anderson

Granlo BK – Caperio/Täby 10:5 (4:0, 2:4, 4:1)

Branky: 2. Berglund (Nilsberth), 4. Svensson (A. Samuelsson), 8. Svensson (Wedin), 11. Ekstrand (A. Samuelsson), 27. J. Samuelsson, 36. Nilsberth (J. Samuelsson), 45. A. Samuelsson (Svensson), 48. A. Samuelsson (Helin), 50. Ekstrand (Svensson), 51. Svensson (Ekstrand) – 24. Hagberg (Ackevi), 25. Rydberg, 26. Norling (Hagberg), 30. Hagberg (Eriksson), 53. Hyvärinen (Hagberg)

AIK IBK – FC Helsingborg 8:5 (1:1, 3:2, 4:2)

Branky: 6. Lorendahl, 25. Lorendahla (K. Nilsson), 33. K. Nilsson, 36. Dahlkvist (K-J. Nilsson), 48. K-J. Nilsson (K. Nilsson), 53. Lorendahl, 59. K. Nilsson (K-J. Nilsson), 60. Berg – 11. Kukkola (Lindberg), 24. Rosengren (C. Nilsson), 35. Björkström (Fält), 50. Johnsson (Nordgren), 57. Björkström (Kukkola)

Tyresö Trollbäcken – Warberg IC 5:10 (1:3, 2:4, 2:3)

Branky: 9. Rustas (Jirebeck), 30. Ferraresi, 37. ???, 45. Bolin (Jirebeck), 56. Gustafsson (Ferraresi) – 4. Hasselström (Andersson), 5. Karlander (Gunnarsson), 15.Hasselström, 25. Henriksson (Hadelund), 26. Hasselström (Gunnarsson), 36. Henriksson (Eriksson), 40. Henriksson, 46. Karlander (Gunnarsson), 53. Gunnarsson (Karlander), 60. Eriksson (Kjellman)