28. 3. 2011 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Překvapení na účet AIK. Do semifinále jde Falun!

Florbalisté Falunu zvládli úspěšně rozhodující páté čtvrtfinále švédské superligy a po vítězství 4:3 po samostatných nájezdech na hřišti AIK Stockholm postoupili poprvé v historii do semifinále.

Falun přitom musel v Solně dohánět dvoubrankové manko z první třetiny. A i když se Gnaget dostali na začátku třetí části opět do vedení, dokázal Kristoffer Asp opět srovnat. A jelikož nerozhodlo ani dramatické prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Falun proměnil tři pokusy ze čtyř a dostal tak pod tlak Kristoffera Kranberga, který v poslední páté sérii proti gólmanovi Johanu Rehnovi selhal.

Falun se postaral o senzaci, potvrdil ale vzestup. Tým po třech účastech ve čtvrtfinále (2006, 2009, 2010) bude hrát poprvé semifinálovou sérii.

Švédsko – čtvrtfinále play off, 5. zápas:

AIK Stockholm – IBF Falun 3:4 sn (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0 – nájezdy 2:3)
Branky: 10. Kim Nilsson, 18. K-J Nilsson, 41. Lorendahl – 23. Larsson, 36. Carlgren, 51. Asp, rozhodující nájezd Adriansson. Diváci: 1489. Konečný stav série: 2:3.