29. 4. 2012 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

LIBEREC SLAVÍ ZÁCHRANU. Hattrick padl po pěti gólech v závěru

Florbalisté Liberce si po nedělním vítězství 7:4 na hřišti Hattricku Brno uchovali extraligovou příslušnost. Severočeši dokázali v poslední třetině nastřílet pět gólů a celou barážovou sérii vyhráli 3:0 na zápasy.

Brno nedalo kůži lacino. Po polovině zápasu vedl druholigový celek už o tři góly a zdálo se, že série se bude muset o týden natáhnout a přestěhovat pod Ještěd.

Liberec ale ještě do konce druhé třetiny snížil na rozdíl dvou gólů a v poslední části svého soupeře definitivně zlomil. Obrat načal kapitán Lukáš Nesměrák, do vedení dostal Severočechy Martin Blažek a do branky Martina Dejmala přidali Severočeši ještě další dva góly.

Brněnský Hattrick ale ve své premiérové sezoně v první lize nezklamal. Jako nováček hrál téměř celou dobu v horních patrech tabulky a dostal se až do finále soutěže. Spanilou jízdu Otrokovic ale nakonec modročerný celek nenapodobil.

Baráž o extraligu, 3. zápas:

Hattrick Brno – FBC Liberec 4:7 (3:1, 1:1, 0:5)
Branky: 11. Houšť (Jar.Hlaváček), 13. M. Veselý (Hauser), 17. M. Veselý (Hauser), 32. Jar. Hlaváček (Kytner) – 3. Derka (Blažek), 37. Blažek, 43. Nesměrák (Salát), 47. L. Veselý (Blažek), 49. Blažek (Klucho), 53. Vážný (Salát), 56. Böhm. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 100. Konečný stav série: 0:3