Po delší pauze se opět vracíme k seriálu, který brouzdá po jednotlivých klubech extraligy. Tentokrát nás vítr zavál do týmu, který hrál dvakrát finále naší nejvyšší soutěže, může se pochlubit vlastní hymnou a úspěšnou prací s mládeží. Jde o havířovské Torpedo.
3. 9. 2008 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Jak kluby neznáte – Torpedo Havířov

 Florbal se Havířově začal rozvíjet v polovině devadesátých let. Mezi průkopníky tehdy poměrně neznámého sportu patřili Richard Strnadel, Martin Gvožď a René Hejsek. Oficiální vznik havířovského klubu se datuje k desátému květnu roku 1995.

Svůj název získal klub hned při jeho zrodu. „Tehdy bylo módou dávat názvy podle mužstev hokejové NHL a my jsme chtěli být v tomto směru trochu jiní. Proto jsme vybírali ze tří názvů, a to CCCP, Aurora a Torpedo,“ zapátral v paměti stávající místopředseda klubu Miroslav Smolka.

Cesta havířovského Torpeda do extraligy nebyla vůbec složitá. Hned po prvním roce se objevil havířovský klub mezi českou smetánkou. Na svůj dosavadní vrchol muselo mužstvo čekat až do roku 2003, kdy se poprvé objevilo ve finále extraligy. To samé zopakovalo ještě o čtyři roky později, ale ani jednu finálovou účast nedokázalo přetavit v mistrovský titul.

I když se Havířovský klub neustále trápí s nedostatkem prostor pro trénování, strategie klubu je jasná. „Neustále bojujeme s nedostatkem místa pro trénování. I přesto je naší prioritou práce s mládeží. Na té stavíme, což je dlouhodobě vidět na výsledcích našich týmů,“ neskrýval strategii klubu Smolka. Havířov má totiž ve sbírce hned několik titulů v mládežnických kategoriích. Junioři slavili mistrovský titul v loňském roce a starší žáci v letech 2005 a 2007.

Cíl má pro nadcházející sezonu Havířov stejný asi jako většina extraligových klubů. „Naší prioritou je postup mezi nejlepší osmičku. To je základ pro další eventuální cíle. Stále však zůstává tajným přáním vidět na havířovské palubovce útočné trio bratrů Kožušníkových,“ prozradil přání mnoha domácích florbalových fanoušků Smolka.

Foto: Ladislav Káňa


Autor: adminKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*