6. 4. 2013 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

HAVÍŘOV po dvou letech SESTUPUJE. Debakl se Spartou byl hořký

Tak, jak odehráli celý ročník, tak se také rozloučili s extraligou. Florbalisté Torpeda Havířov poslední zápas nezvládli a podlehli Spartě vysoko 1:7. Pražané si vybojovali naději baráže.

Havířovu nepomohl ani návrat zkušených matadorů do sestavy. Sparťanskému snažení nestačil ani Pavel Kožušník, ani gólman Štěpán Laja.

Hosté šli v první třetině do vedení a v polovině zápasu vedli už 3:0. Gólman Beneš držel čisté konto až do 48. minuty a i když Torpedo snížilo, další góly už nepřidalo.

Sparta totiž zasadila vzápětí smrtící úder a dvěma brankami, slepenými do 9 sekund definitivně vzala Torpedu naději.

Konečný výsledek 1:7 je pro Havířov možná příliš krutý, ale jen dokumentuje trápení tradičního klubu v letošním extraligovém ročníku.

Spartě sezona ještě nekončí. Naopak ji čeká další souboj o udržení, proti Sokolu Pardubice.

Torpedo Pegres Havířov – AC Sparta Praha 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)
Branky: 48. Jurčík (Juhaňák) – 12. Vrána (Šimůnek), 24. Perušič (Linhart), 24. Šnajdr (Dvořák), 49. Rodina (Němeček), 49. Dvořák (Šnajdr), 59. Duchek (Šimůnek), 60. Šnajdr (Perušič). Konečný stav série: 0:3