Kdekdo už možná přestal počítat s tím, že se tak stane. A přece: florbalistky pražských Tigers v extralize prohrály! Po impozantních 77 zápasech, nebo také po necelých třech letech našly v domácí soutěži přemožitelky. Ty do Prahy přijely z Vítkovic a postaraly se o největší senzaci této sezony. Mistra z posledních tří let zdolaly ve 2. kole nadstavby na jeho hřišti 4:3. V jeho jubilejním 100. utkání v dlouhodobé části extraligy…
28. 2. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Impérium padlo: Hráčky Tigers prohrály po dlouhých 77 zápasech!

Přitom tým ve žlutých dresech vedl po první třetině 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží historická chvíle. Jenže pak Kuzmíková propálila chybně postavenou zeď a na konci druhé třetiny se o poznání dravější Vítkovice prosadily dvakrát během 16 vteřin.

Skvělé Kubíčkové v brance Vítkovic pomáhaly tyčky i břevno, naopak na druhé straně zdvojnásobila vedení Ostravanek po brejku kapitánka Kuzmíková. A to ještě Macurová neproměnila trestné střílení. Tigers začaly chytat zápas pozdě. 67 vteřin před koncem snížila Šteglová, ale zhuštěná obrana Vítkovic už pak následující minutovou powerplay přežila bez úhony.

Hráčky Tigers tak prohrály poprvé od doby, kdy na jaře 2007 po šesti letech vystřídaly na domácím extraligovém trůnu Liberec. V tehdejším dubnovém finále proti Crazy Girls se také do dneška naposledy stalo, že by vstřelily méně než čtyři branky (vyhrály 3:1). O pár dní dřív, 17. března 2007, přišla jejich dosud poslední prohra: 5:6 s Bohemians, rovněž na domácí půdě.

Tehdy ovšem nastoupily s mnoha náhradnicemi. Pak dokázaly celými dvěma ročníky prosvištět bez ztráty bodu. Od svého vzniku do dneška sehrály Pražanky v dlouhodobé části extraligy rovnou stovku zápasů, prohrály jen tři. Tu poslední porážku utrpěly rovněž ve Vítkovicích, v listopadu 2006.

Čtvrteční zápas s druhým FbŠ, které dnes triumfovalo v Ostravě nad tamním FBC 6:2, nemohl dostat větší náboj. Bohemians (mají o zápas navíc) zaostávají za vedoucími Tigers už jen o bod a v případě výhry v normální hrací době se mohou vyšvihnout na první místo!

Autor: Pavel Křiklan