5. 12. 2011 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Andersonův 500. bod – Rozhodl v poslední sekundě

Bývalý kapitán švédské reprezentace Johan Anderson, hrající za Jönköping, i nadále ukazuje svoje umění. V domácím utkání s Helsingborgem si vzal slovo v závěrečné třetině, sedm minut před koncem vyrovnal na 5:5 a v čase 59:59 vstřelil rozhodující šestý gól svého týmu. Nováček soutěže tak i díky jeho práci hraje bezpečně v playoffové osmičce.

Pro Andersona byl navíc zápas speciální v tom, že mohl zaznamenat svůj pětistý bod v kariéře ve švédské nejvyšší soutěži. Proto nastoupil navíc s číslem 500 na zádech a jubilejní zápis mu přinesla právě rozhodující branka. „Ještě nikdy jsem nevstřelil gól v poslední vteřině, ale teď si ho můžu dát na seznam,“ smál se po utkání.

Jedenatřicetiletý Johan Anderson je patronem rodného Jönköpingu, kde začínal v roce 1999. V průběhu kariéry si sice odskočil za zahraničním angažmá do Alligator Malans a sezonu odehrál i ve Storvretě a Warbergu. V dobách, kdy se však jeho mateřský klub potácel ve finančních problémech a musel opustit ligu, však pomohl návratu do elity. Letos už nastřílel 21 gólů a je druhým nejlepším střelcem Superligy.

Nedaří se Warbergu, který potřetí v řadě prohrál, tentokrát doma s Falunem 3:4 a je netradičně až na devátém místě. Prohrál i Dalen, který doma nestačil na Caperio v poměru 4:6.

Švédsko, superliga – nedělní výsledky:

Dalen – Caperio 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)

Branky: 26. a 43. Hjort, 18. A. Bodén, 54. Svahn – 4. a 41. Hyvärinen, 38. a 60. Norling, 9. Hagberg, 55. Sundstedt. Diváci: 1467.

Pixbo – Sirius 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Branky: 10. a 41. ÖStholm, 21. Rosén, 28. Runnestig, 47. Wiklund, 58. Andersson – 5. J. Eriksson st., 29. vlastní, 33. Johansson. Diváci: 457.

AIK Stockholm – Umea City 7:3 (1:3, 4:0, 2:0)
Branky: 7. a 34. Edgren, 29. a 31. Kim Nilsson, 33. Fischerström, 45. G. Ericson, 58. Sinerius – 3. Holmgren, 9. Larsson, 11. Nilsson.

Jönköping – Helsingborg 6:5 (1:3, 2:1, 3:1)
Branky: 53. a 60. Anderson, 6. Persson, 29. Nygard, 31. Blomberg, 42. Sjöman – 10. a 20. Kukkola, 39. a 44. Eliasson, 11. Johnsson. Diváci: 786.

Warberg – Falun 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Henriksson, 34. Eskelinen, 52. vlastní – 14. a 39. Rudd, 5. Björk, 19. Enström. Diváci: 1245.