15. 3. 2014 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Cesta za obhajobou nekončí! Vítkovice zdolaly Brno a míří do semifinále

 Vítkovice mohou i nadále myslet na obhajobu loňského titulu. V rozhodujícím 7. duelu čtvrtfinále zdolaly brněnské Bulldogs 4:2 a slaví postup mezi 4 nejlepší celky letošního play off. Dvěma góly se na jejich vítězství podílel Lukáš Veltšmíd.

Bulldogs v průběhu celé série potvrzovali, že se do play off nedostali náhodou. Favorita z Vítkovic dokázali značně potrápit a ukořistili proti němu hned 3 vítězství.

V rozhodujícím 7. duelu se však prokázala kvalita vítkovického týmu. Ve 3. minutě poslal domácí celek do vedení Lukáš Veltšmíd a nasměroval Vítkovické k postupu.

Brňané dokázali ještě jednou zásluhou Juhaňáka srovnat krok, bylo to však naposledy v celé sérii. Iniciativu pak převzali domácí a ještě do konce úvodní části šli opět do jednogólového náskoku.

I 2. třetina vyšla lépe svěřencům Michala Deuse. Skóre navýšil svým druhým gólem v utkání Veltšmíd. Vítkovičtí sice byli i v průběhu prostřední periody střelecky aktivnější, činil se však také soupeř, několikrát ale trestuhodně selhal v zakončení.

Buldoci se rovněž ve 3. části snažili s nepříznivým stavem něco udělat, 5 minut před koncem však jejich snahu překazil 4. gólem domácích Lukáš Řezanina.

Brno ještě snížilo, zkusilo hru v 6, ale na víc než na jeden gól už to nestačilo. I tak se Jakůbek a spol. předvedli v letošním play off v dobrém světle. Dál jdou ale Vítkovice.

VÍTKOVICE – BRNO 4:2
Konečný stav série:
4:3


Autor: adminKOMENTÁŘE

  • fousek napsal:

    už dlouho se podivuji nad některými komentáři ze zápasů, některé mi připadají, jako kdyby je psali lidé, jež byli ale úplně na jiném zápase. pokud někdo chce informovat o dění ve florbalovém světě a psát o událostech, zápasech a florbale celkově, měl by mít přehled, znalosti, být nestranný a možná ještě spoustu dalších vlastností… takto mi to připadá, že vlk se nažral a koza zůstala celá. drtivá článků nemá nejen popisovací úroveň, ale někdy dokonce straní jedné ze stran, věnuje se neustále stejným hráčům – tkzv. hvězdám, přitom jim v mnoha případech uniká to podstatné. tento článek to jenom dokumentuje a je jenom jeden z mnoha nepodařených. kdo na tom zápase byl, musel vidět, že se brno přes obrovskou snahu a jistě bojovnost takřka k ničemu nedostalo, udělalo v této sezónně jistě velký pokrok a posunulo se konečně po mnoha letech dopředu, ale stále je to málo. individuálně mnohdy nestačí, kombinačně selhává i v početní výhodě a při hře 5 na 5 proti vítkovicím nic nevymyslelo. vítkovice se podle mého názoru mohly porazit tak leda samy nekázní, zbytečnými fauly, zraněními a únavou. přece jenom se jim zúžil kádr schopný hrát na vyšší úrovni a i v bojovnosti mnohdy za brňany zaostávali. nahradili to však nezaplatitelnými zkušenostmi, klidem a větší individuální vyspělostí než brno.
    trochu k faktům – výsledkově brno vítkovice potrápilo, bylo nuceno sehrát sedm zápasů, herně to už bylo o řád horší. v semifinále se ukáže, jak moc to vítkovicím prospělo či uškodilo případně proti týmům, které si semifinále zajistilo mnohem dříve a nemají teď herní praxi. důležité bude pro vítkovice jak zrelaxují a kdo z hráčů nyní zraněných se vrátí do hry. a taky jeden fakt – zda se konenčně probudí střelci a dokážou soupeřům nasypat více gólů než nyní, kdy se to pohybuje kolem 4 – 5 branek. šancí na bohatější skóre měli i v posledním zápase s brnem, ale 3x jim stála v cestě tyčka a 1x břevno, přitom nepočítám spálené tutovky, kdy netrefili bránu nebo se nepodařilo obelstít brankáře. a neodpustím si jednu poznámku – vzhledem k tomu, že vítkovice jsou stále úřadující mistr mi připadá, jako kdyby neexistovali. tak málo pozornosti jim věnují ti, kteří o flarbale píší. neustále se tady omílá chodov, mladá boleslav, jendrišák, novotný, cepek atd. podle mého názoru je to škoda, kluci v ostravě nebo otrokovicích by si zasloužili trochu té mediální pozornosti nejenom od regionálních novinářů a periodik.

Napsat komentář

*