14. 12. 2010 Reprezentace (3) KOMENTÁŘŮ

Milan Fridrich: Chuť hrát v reprezentaci pořád mám

 Před dvěma lety ho zvolili do pozice kapitána národního týmu a on věděl, že nesmí zklamat. Během světového šampionátu nebyl Milan Fridrich vždycky v lehké situaci, ale nakonec to dokázal. Jako kapitán dovedl svůj tým k bronzové medaili.

Český celek má za sebou světový šampionát. Jak na něj budete vzpomínat?
Jen v dobrém. Na skvělou partu, na parádní atmosféru v týmu, na bronzovou medaili. Mám obrovskou radost, že se nám to povedlo. Byli jsme ale jako na houpačce. První zápasy jsme s přehledem vyhráli, pak ale přišly další dva duely, které se nám zrovna nepovedly. Možná jsme byli až příliš ukolébaní vysokými výhrami.

Poslední dva duely ale nebyly z kategorie těch nejhorších…
To určitě ne. V semifinále s Finskem jsme se drželi, než se dostal domácí tým do vedení. Poté už ukazoval proč je nejlepší na světě. Zápas o bronz se Švýcarskem pak byl z naší strany naprosto famózní.

MS FLORBAL FINSKO HELSINKY FRIDRICH

Milan Fridrich při přebírání poháru pro třetí tým světa

Utkání o třetí místo jste vyhráli rozdílem třídy, čekal jste to?
Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 9:3, asi se zhluboka zasměji. Nakonec se to ale stalo příjemnou realitou. Hodně to samozřejmě ovlivnily naše dvě branky do prázdné klece. V zápase nám fungovalo všechno od obrany až po útok. Jakmile jsme vedli o dvě branky, soupeř otevřel hru a my znovu udeřili. Báječně se na to vzpomíná. Zejména na poslední minutu zápasu, kdy už bylo jasné, že máme medaili.

Nechybělo mnoho a mohli jste skončit v propadlišti dějin. Ze čtvrtfinále jste postoupili po samostatných nájezdech…
Každý si myslel, že v semifinále být musíme, i kdyby padaly trakaře. Jenže Estonci mají dobrý tým. Osm jejich hráčů působí v nejprestižnějších evropských soutěžích. Navíc jsme byli děsně v křeči. Až dnes mi dochází, jaké by měl náš nepostup následky.

Co máte konkrétně na mysli?
Mělo by to dopad na florbal u nás, ale nejen to. Do Helsinek nás přijelo na poslední dva dny podpořit v boji o medaili přes sto českých fanoušků, včetně mých rodičů. Byla by katastrofa, kdyby nám přijeli fandit a my už v turnaji nebyli.

MS FLORBAL FINSKO HELSINKY FRIDRICH

Milan Fridrich se svými spoluhráči

Jak naložíte s bronzovou medailí?
Uvidím, jestli bude u mě doma v Říčanech, kde mám takovou sbírku úspěchů, nebo u mých rodičů ve Znojmě. Taky mají vitrínku s mými trofejemi v podobě medailí a pohárů.

Co vaše budoucnost u reprezentace?
Zatím nevím, to je ještě daleko. Uvidíme, jak se bude situace v národním týmu vyvíjet dál, ale chuť mám. Otázkou je, jak mi bude sloužit zdraví, jak skloubím florbal s prací a rodinou a budu-li mít výkonnost.

Máte za sebou úspěch na světovém šampionátu. Nebudete v domácí soutěži trochu strádat s ohledem na motivaci?
Kdo chce, ten si motivaci najde. A já si vždycky hledal hlavně osobní motivaci. Navíc teď to půjde rychle. V neděli nás s Tatranem čeká finále Poháru České florbalové unie, po Vánocích se dohraje základní část extraligy a přijde play off. V něm budeme obhajovat mistrovský titul. Takže myslím, že bez motivace nebudu.


Autor: adminKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*