6. 12. 2010 Reprezentace (1) KOMENTÁŘŮ

Reprezentace hrála s kousavým Norskem 4:4 a jde na Estonce

 



/FOTOGALERIE/ Češi jsou na mistrovství světa ve Finsku o krok blíž medailím. V klíčovém zápase základní skupiny remizovali s Norskem 4:4, což jim při lepším skóre stačilo na první místo ve skupině, a ve středu od 19:30 českého času vyzvou ve čtvrtfinále Estonsko, druhý tým skupiny C. Ve vyrovnaném utkání s Nory ovšem v žádném případě neoslnili. Dvěma trefami v první třetině položil základ k výhře tahoun české ofenzivy Aleš Zálesný.
Snajpr ze švédského Warbergu přitom nezačal zápas nejšťastněji. Po 25 vteřinách byl vyloučen za hru rukou a Kafka měl při plachtícím míčku štěstí, že střela skončila o pár centimetrů na horní tyčce. Krátce nato dostali trest i Norové a Richter se Zálesným jim ukázali, jak s početní výhodou naložit. Druhý z nich poslal od mantinelu báječnou křížnou přihrávku přes celou šíři hřiště a první napálil míček pod břevno odkryté branky.

Ofenzivu českého týmu znovu táhla pohyblivá třetí formace. Trefil se ale opět Zálesný. Skalík jej poslal do brejku a rozběhnutý tank překvapil lehoučkým lobem přes norského gólmana. Kronberg a spol. poznali, že pro ujíždějící vlak k příjemnému čtvrtfinálovému soupeři budou muset přitlačit – a bojácní Češi, kteří se stáhli do obrany, jim roli dost usnadnili.

Kafka musel v polovině duelu při jejich přesilovce dvakrát zasyčet bolestí, jak lehce prokřehlými prsty chytal tvrdé norské projektily. Zápas mohl zlomit odvážný průnik silového Fridricha, který si to neohroženě namířil mezi dva obránce, ti jej scvakli a rozhodčí nařídil trestné střílení. Garčar provedl svou obvyklou forhendovou kličku, jenže gólman mu zvedající se míček chytil špičkou své boty.

A bylo ještě hůř. Necelou minutu před koncem druhé části snížil ranou od mantinelu přes několik hráčů Straete a Norové zamkli borce v červených dresech na jejich polovině. Naštěstí pro Čechy se jim bránili s příjemnějším náskokem, neboť Jelínkova přízemní střela zapadla pod Näsholmovu ruku do sítě a Chrápek se prosadil zblízka.
Jenže Čechům nestačily ani tři góly navíc. Za necelé 4 minuty přišli po třech norských trefách o náskok a začaly pro ně minuty hrůzy.

Rozjetým Norům v tu chvíli stačil jediný gól k tomu, aby poslali na nepříjemné Švédy tým kapitána Fridricha. Jenže Kronberg sám před brankou přehodil Kafku i s celou českou klecí a zbytek střel při závěrečné power play pochytali obránci. Příště už ovšem český tým takové štěstí míst nemusí.

Výsledek:
Česko – Norsko 4:4 (2:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky:
8:12 Zálesný (Richter), 18:01 Zálesný (Skalík), 42:00 Jelínek (Tomašík), 46:02 Chrápek – 39:06 Straete (Sletten), 50:35. R. Evensen (Fauskanger), 51:08 Straeten (Eriksen), 54:44 Kronberg (Nielsen). Střely na branku: 21:20. Rozhodčí: Erhard, Renz (oba Švýc.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 555.
Sestava: Kafka – Chrápek, Jakůbek, Deutsch, Garčar, Brus, Jelínek – Skalík, Sikora, Zálesný – Ostřanský, Fridrich, Richter – Šebek, Sladký, Tomašík – 38.-39. navíc Jendrišák.

Tabulka:
1. ČESKO 3 2 1 0 45:5 5
2. Norsko 3 2 1 0 34:7 5
3. Itálie 2 0 0 2 2:28 0
4. Japonsko 1 0 0 1 2:43 0

FOTOGALERIE:

Foto: Martin Flousek, Martin Neužil


Autor: admin



KOMENTÁŘE

Napsat komentář

*