11. 1. 2011 Reprezentace - Junioři (2) KOMENTÁŘŮ

Lídr juniorské reprezentace Petr Jankulár možná přijde o MS

 Jméno Jankulár nepatří v českém florbale k neznámým. Vítkovickým celkem prošli hned tři hráči, kteří nosili příjmení Jankulár na svém dresu. A nejmladší z tria bratrů patří k největším talentům domácí florbalové scény ve svém ročníku. Jenže kvůli zdravotním komplikacím možná přijde o květnový světový šampionát juniorů v Německu.

Kdybychom tvrdili že si sedmnáctiletý Petr Jankulár s doktory ostravské nemocnice tyká, asi bychom nebyli daleko od pravdy. Obránce Vítkovic a národního týmu totiž prožívá snad nejhorší florbalový rok v kariéře.

Poté, co absolvoval operaci kolene a vše bylo na dobré cestě, mu vystavila stopku další choroba. Na pilíř reprezentační obrany si vyšlápl zánět kloubů.

„Na začátku prosince si mě našlo infekční virové onemocnění, které se mi dostalo do kotníku a kolene. Způsobilo mi zánět v kloubu. Nic příjemného. Myslel jsem si, že to bude trvat jen pár dní, ale pak jsem byl hospitalizován v nemocnici a to jsem si uvědomil, že je zle,“ prozradil Petr Jankulár.

Na nemocniční lůžko se nevzpomíná Jankulárovi zrovna v dobrém. „V nemocnici jsem byl šestnáct dnů na kapačkách a absolvoval jsem mnoho vyšetření. Jedno horší než druhé. Už po týdnu v nemocnici jsem měl ruce jak feťák. Nebýt kluků z týmu, kteří mě přišli podpořit, dostával bych se z toho těžko.“

A před koncem roku přišel tvrdý verdikt. Půl až tři čtvrtě roku bez florbalu. Jankulár tak může přijít nejen o zbytek sezony, možná i část té následující, ale hlavně o světový šampionát juniorů.

„Doufám, že to nebude tak hrozné. Byla by to pro nás obrovská ztráta. Je to hráč k nezaplacení a jednoduše řečeno z pozice obránce střelec. Byl už na minulém šampionátu, takže jeho přínos týmu by měl být znát. Už letos jsem s ním počítal do áčka Vítkovic. Samozřejmě je ale zdraví na prvním místě,“ dodal kouč Vítkovic a juniorské reprezentace Radomír Mrázek.

O kvalitách ostravského obránce hovoří jeho statistiky. Letos stihl v juniorské extralize odehrát osm utkání a nasbíral deset kanadských bodů. Loni skončil jako obránce na neuvěřitelném šestém místě kanadského bodování základní části s bilancí třiadvaceti branek a pětadvaceti asistencí ve dvaadvaceti zápasech. Nutno podotknout, že loni nastupoval i za tým dorostenců, kde v základní části posbíral osmačtyřicet bodů.

Zdroj: Roman Sladký, www.sskvitkovice.cz


Autor: adminKOMENTÁŘE

  • Tomos napsal:

    Přeju ti at se dáš brzo dokupy! Zažil jsem něco podbného a taky jsem 7měsíců nemohl florbal hrát. Tak at se ti daří a lepší se to!!! Měj se!!!

  • Terina napsal:

    Péťo uzdrav se…:) těším se až tě zas uvidím na juniorce ve woow ..:)

Napsat komentář

*