Jan Natov vyrovnává v čase 39:59 zápas s Falunem.
16. 8. 2014 Czech Open (2) KOMENTÁŘŮ

Tatran byl jako ve snu. Zničil finského mistra, švédského pak zmrazil v poslední sekundě

Druhý hrací den Czech Open přinesl velká dramata a hlavně překvapení na úkor českých favoritů. Nečekaně skončily Vítkovice i Mladá Boleslav. Čtvrtfinále si na poslední chvíli zajistilo i finské Happee.

Vítkovice měly hodně špatný den. Leccos naznačila ranní vysoká prohra s Wilerem, který v souboji českého a švýcarského mistra vyhrál jednoznačně 7:2. Vítkovice pak musely do oprav, kde nedaly Brnu ani gól a smutně se s turnajem rozloučily jako vůbec první tým elitní kategorie. Svůj bývalý tým vyprovodil z turnaje Vít Hrubý.

Následovala je Mladá Boleslav, která se také střelecky trápila. Nejdřív si Zahalkův tým vylámal zuby na gólmanovi Lukášovi Bauerovi, který své bývalé spoluhráče vychytal a i přesto, že inkasoval 12 sekund před koncem, zařídil aspoň remízu 1:1. Pak ale Billy Boys narazili na další velmi dobře bránící tým a po nájezdech prohráli s Otrokovicemi.

Den jak na houpačce zažil Tatran, který ráno s neuvěřitelnou lehkostí porazil Happee 6:1, aby vzápětí ve čtvrtfinálové skupině prohrál se švýcarským Köniz 2:6.

Hlavní menu ale mělo teprve přijít. Střešovičtí sehráli večer krásnou bitvu s Falunem. Doposud suverénního švédského mistra potrápili natolik, že mu vzali bod. V poslední vteřině zařídil remízu 4:4 Jan Natov.
Drama bylo i v posledním utkání čtvrtfinálové skupiny, kde Happee na poslední chvíli vyválčilo postup do čtvrtfinále. Ještě v první půli přitom finský mistr prohrával 1:2 a k úspěchu vyhrát. Nakonec se mu obrat podařil, vítězství 6:2 znamenalo postup mezi nejlepších 8 týmů turnaje.

Smolařem dne se stal gólman Chodova Martin Zich, který v souboji s Bohemians utrpěl silný otřes mozku a skončil v nemocnici na pozorování.
Z opravného pavouka postoupil do čtvrtfinále Lerum a Chodov. Pražané přitom ještě dvě minuty před koncem prohrávali s Brnem 1:2, ale nakonec vyrovnali a uspěli v nájezdech.