Ligová komise České florbalové unie dnes rozhodla o zrušení baráže o extraligu žen. Co jí k tomu vedlo a co se stane s ostatními týmy objasňuje Roman Grabovský.
6. 4. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Baráž o extraligu žen byla zrušena

 Dnes odpoledne se na stránkách České florbalové unie objevila zpráva: baráž o extraligu žen byla zrušena! Jako důvod byla uvedena účast A i B týmu brněnských Židenic. Přitom pořadí v moravské divizi 1. ligy žen je následující: 1. Vítkovice B, které vzhledem k účasti A týmu v extralize nemohou postoupit, 2. Ždár nad Sázavou, který postoupil do nejvyšší soutěže přímo, 3. Židenice B a 4. Šumperk. Baráž tak měly podle předpisu soutěže hrát s A týmem Židenic celky Jihlavy a Šumperka.

Určitě se vám vkrádá na mysl otázka: Jak mohou být Židenice B v baráži? Roman Grabovský, předseda ligové komise, vysvětluje: „Prohrou ve druhém kole play down s Olomoucí ztratily Židenice A extraligovou příslušnost a sestoupily do prolínací soutěže s druhými celky divizí 1. ligy, do níž by nenastoupily jako členové extraligy žen, oni jimi totiž už v současné době nejsou. Právě díky této ztrátě je uskutečnitelné, aby do baráže postoupil celek Židenic B.“ Sama ligová komise si je vědoma nestandardnosti situace: „V týdnu proběhla veliká diskuze mezi mnou a Zdeňkem Mlčouškem (sekretářem ČFbU – pozn. aut.), jsme si vědomi toho, že tato situace je velmi sledovaná,“ říká Grabovský. A výsledkem je zrušení baráže o nejvyšší ženskou soutěž.

Na vzniklou situaci tak doplatil Asper Šumperk. „Šumperk by hrál baráž, pokud by na třetím místě skončil jakýkoli jiný B tým extraligového celku, například FBC Ostrava. V tom případě by šel Šumperk do baráže, v případě sestupu Židenic A by pak jejich B tým musel hrát 2. ligu. Letos doplatil právě na zmíněnou ztrátu příslušnosti,“ říká Grabovský. Může tedy podobná situace nastat i příští rok?„Může, ale my věříme, že se tak nestane,“ konstatuje předseda LK.

Kdo tedy rozšířil extraligu pro sezonu 2010/2011? „Postupuje Jihlava společně se Ždárem a Děkankou Praha. V extralize zůstane i jeden brněnský celek, předpokládám, že A tým Židenic. Bylo by divné, aby béčko hrálo extraligu a áčko působilo v 1. lize,“ dodal na závěr Grabovský.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*