Florbalisté Tatranu Střešovice vyhráli v úterý rozhodující páté finále Fortuna extraligy nad týmem 1. SC WOOW Vítkovice v poměru 6:3. O výsledku zápasu rozhodla již první třetina, kdy Tatran nabral náskok 5:0 a poté díky zkušenostem vítězství uhájil.
13. 4. 2010 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

TATRAN VRÁTIL TITUL DO STŘEŠOVIC

 Neskutečným úvodem vlétli domácí borci do zápasu a po snové první třetině, ve které si vypracovali pětibrankové vedení, si kvalitním výkonem zbytek zápasu pohlídali.

Bombastická atmosféra haly na Letné uvítala hráče v úterní podvečer dvě hodiny před udílením medailí. Několik desítek diváků se dokonce do letenské arény ani nevešlo a proto museli přijmout pouze televizní přenos.

Do první šance se dostali domácí a hned byla golová. Vávra bekhendem doklepl střelu Podhráského. Další ránu zasadil hostům aktivní Přívara a když se vzápětí trefil Pahlen, musel své ovečky při timeoutu vzpamatovat trenér Mrázek. Poslední varovný prst vztyčil Vítkovicím Richter, jenž trefil břevno. Ostravané působili opařeným dojmem a Tatran nedostatky v defenzívě hostů trestal. Třetinu snů završily branky Jedličky a Fridricha, kteří stanovili přestávkové skóre na 5:0.

Do druhé části vstoupily Vítkovice mnohem aktivněji a svíraly Pražany ve svém obranném pásmu. Kýžený efekt v podobě branky se však nedostavil, i když Kološova střela z otočky prosvištěla jen pár čísel nad Kafkovým břevnem. Zbytek třetiny se odehrával v podobném duchu, ale Vítkovičtí střelci se nemohli dostat do vyložených šancí a stav zůstával stále nezměněn.

Jak druhá dvacetiminutovka skončila, tak ta třetí začala. Ze závaru před Kafkovou bránou se prosadil Jankulár a vykřesal tak svým barvám naději. Za nesportovní chování putoval za katr Suchánek a střešovické komando s přesilovkou naložilo na výbornou. Po strojově přesné kombinaci zakončoval kapitán Fridrich.

Tlačit na pilu začali Vítkovičtí po brankách Jelínka a Hrubého. Vodou na ostravský mlýn bylo školácké vyloučení Jedličky, ale přesilovka hostů tentokrát nezafungovala. Vítkovičtí dělali co mohli a co jim defenzíva Tatranu dovolila, na závěrečné drama to však nestačilo. Hosté hráli svou hru, ale chyběl jim moment překvapení. Ukázalo se, jak mladým florbalistům chybí vůdce. Tatran tak zvítězil 6:3 a v sérii 3:2.

Titul florbalových králů se tak po roce vrací zpět do Střešovic, které v posledním utkání ukázali svou zkušenost a dokonali tak finálový obrat.

Foto: Martin Flousek


Autor: Jaroslav BerkaKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*