Dynastie Tigers odolala dalšímu útoku a na trůnu se drží dál. Pražský tým dnes porazil Bohemians i potřetí, tentokrát 5:2 a počtvrté v řadě získal domácí mistrovský titul. Za tu dobu přitom neprohrál ani jeden zápas!
10. 4. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Titul třímají Tigers!

 Dnes ovšem z hráček soupeřících Bohemians sálala obrovská touha uspět. Slečny v zelenobílém sehrály nejpovedenější zápas, první dvě třetiny byly viditelně lepší. V úvodní části dokonce Tigers přestřílely, což se ve finále stalo poprvé. Dle tradice Bohemians vsítily první góly zápasu – a potřetí také vedení neudržely.

Nejdelší vyrovnaný stav ve finále ukončila na začátku třetí třetiny gólem na 2:1 Anet Jarolímová, která namířila svou střelu přesně do horního rohu branky. Další dvě rychlé branky kapitánky Dominiky Šteglové a Magdaleny Šindelové Bohemians sice nezlomily, ale postavily před ně tak těžký úkol skóre vyrovnat, že jej nesplnily.

V hledišti přihlížel rozhodujícímu finále herec Miroslav Táborský, fanoušek FbŠ, legenda českého mužského florbalu Miroslav Hanzlík, nebo bývalé spoluhráčky Tigers Ilona Novotná s Klárou Rozumovou. Obě se na titulu podílely, skončily v půlce sezony, přesto výzvy spoluhráček na společné oslavy na hřišti nepřijaly a tanec vítězek s bubeníky i týmové focení nových mistryň sledovaly jen z tribuny.

Český florbal tak budou na říjnovém Evropském poháru v Lotyšsku reprezentovat Tigers, poražený finalista se o účast v hlavní soutěži popere v srpnové kvalifikaci.

FbŠ Bohemians – Tigers SJM 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 14. Křížová (Szotkowská), 50. Szotkowská (Vojáčková) – 17. Kořínková (Moťková), 44. Jarolímová (Svobodová), 48. Šteglová (Košturiaková), 48. Šindelová (Jarolímová), 57. Šteglová (Košturiaková). Střely na branku: 30:31. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 200. Konečný stav série: 0:3.
Tigers: Váňová – Svobodová, Billá, Moťková, Kanecká, navíc od 17. Kořínková, od 59. Burdová – Jarolímová, Šindelová, Dudáčková – Košturiaková, D. Šteglová, Jílková – navíc od 4. Krupnová, od 11. Dostalíková, od 13. Vrzalová. Trenérky: Šatalíková a M. Šteglová.
Bohemians: Kreisingerová – Theodosisová, Zlámalová, Šimáčková, Dvořáková, Zielenkiewicz, Polenská – Křížová, Szotkowská, Vojáčková – A. Bočanová, Hyršlová, K. Bočanová – Černá, Jelínková, Kohutová (43. Vojnarová). Trenéři: Doubrava a Krise.

Konečné pořadí extraligy:
1. Herbadent Tigers SJM
2. FbŠ Bohemians
3. 1. SC WOOW Vítkovice
4. PRESTIGE Management FBC Liberec Crazy Girls
5. FBC BiX Ostrava
6. Elite Praha
7. TJ JM Chodov
8. FBS Olomouc
9. Sokol Brno Židenice

Přehled vítězek extraligy:
1995 – 1999 Tatran Střešovice
2000 1. SC SSK Vítkovice
2001 – 2006 FBC Liberec Crazy Girls
2007 – 2009 1. HFK Děkanka
2010 Tigers SJM

Podle počtu titulů:
6 – FBC Liberec Crazy Girls
5 – Tatran Střešovice
4 – Tigers SJM Praha (3x jako Děkanka)
1 – 1. SC SSK Vítkovice

Foto: Martin Flousek


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*