3. 2. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Švýcaři dvakrát vyhráli v Lotyšsku

Reprezentace Švýcarska vyhrála dva přípravné zápasy v Lotyšsku. V prvním duelu zvítězil tým ze země helvétského kříže 8:4, druhý zvládli Švýcaři po boji poměrem 8:7.

První duel měli Švýcaři od začátku pod kontrolou. Svěřenci finského kouče Petteriho Nykkyho dokázali pokaždé odpovědět na lotyšské góly a po dvou třetinách vedli 5:2. Nakonec nastříleli 8 branek.

Odvetu sehrály oba týmy v sobotu a opět byli úspěšnější Švýcaři. Tentokrát ale museli odvracet nepříznivý vývoj zápasu. Lotyši vedli 4:2 i 7:5, když hattrick zaznamenal Martin Rajeckis. Nakonec ale poslední tři góly dali hosté a otočili na konečných 7:8. Rozhodující branku vstřelil Dave Wittwer pět minut před koncem.

Výsledky:

Pátek:
Lotyšsko – Švýcarsko 4:8
(2:4, 0:1, 2:3)
Branky: 8. Jansons, 17. J. Rajeckis, 53. Juškevičs, 60. Laivinš – 12. a 19. Wälti, 4. Bichsel, 17. Zürcher, 40. Bill, 49. M. Hofbauer, 53. Zimmermann, 57. Schmocker. Rozhodčí: Järventausta, Myllykangas (oba Fin.). Diváci: 360. Hráno v Koceni.

Lotyšsko: Indrikis – Firmanis, Laivinš, Krumins, Silinš, Janis Rajeckis, Balodis – Juškevičs, Atis Blinds, Savinš – Jansons, Raitums, Akmenlauks – Martins Rajeckis, Kostusevs, Andris Rajeckis.
Švýcarsko: Meier – Bichsel, Dysli, Kuchen, Schmocker, Wittwer, Bill, Pfiffner – M. Hofbauer, Dominioni, Reusser – Stucki, Antener, Wälti – Zürcher, Scalvinoni, Zimmermann – Mendelin, Ch. Hofbauer.

Sobota:
Lotyšsko – Švýcarsko 7:8
(2:2, 4:2, 1:4)
Branky: 13., 26. a 38. M. Rajeckis, 8. Kostuševs, 23. Silins, 38. Atis Blinds, 47. Freimanis – 4. Bill, 19. M. Hofbauer, 32. a 47. Scalvinoni, 34. Reusser, 46. Ch. Hofbauer, 49. Zimmermann, 55. Wittwer.

Rozhodčí: Henriksen, Ingebritsli (oba Nor.). Diváci: 460. Hráno v Koceni.

Lotyšsko: Ronis – Firmanis, Krumins, Raitums, Laivinš, J. Rajeckis, Silins, Savins – Juškevičs, Atis Blinds, Freimanis – Jansons, Virsinits, Akmenlauks – Stepans, Martins Rajeckis, Andris Rajeckis – Rismanis.
Švýcarsko: Streit – Bichsel, Schmocker, Wittwer, Bill, Kuchen, Pfiffner, Dysli – M. Hofbauer, Stucki, Ch. Hofbauer – Scalvinoni, Zürcher, Zimmermann – Menrelin,