Liberecký florbalový klub patří mezi ty s dlouholetou tradicí. Zároveň je i jedním z klubů, které se mohou opřít o výjimečné zázemí. V letošní sezoně budou v Liberci znovu využívat služeb Petra Saláta, který by měl posunout Severočechy do vyšších pater tabulky.
14. 9. 2010 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Start extraligy: Liberec spoléhá na příchod Saláta

 Do týmu se sice vrátil jeho dvorní střelec, ale opustil ho Radim Křenek. Klub z toho ale žádnou tragedii nedělá. „S hráči, kteří mají tvořit hru v Liberci problém nemáme. Trápí nás spíše koncovka a v tom by nám měl návrat Petra Saláta jednoznačně pomoci,“ pronesl Tomáš Erben, který se z prezidenta klubu stal manažerem elitního libereckého týmu.

V Liberci se i v zázemí událo pár změn. Tomáš Erben opustil ředitelské křeslo, na které usedl František Příhoda. Trenérskou lavičku opustil Viktor Kolář a plnohodnotným hlavním koučem se stal Zdeněk Skružný, jehož pravou rukou by měl být Libor Dinga.

Co se týče zázemí, v Liberci problém nemají. „Máme tu centrum na ZŠ Dobiášova, kde máme vše, co potřebujeme. Halu, ovál, rehabilitaci nebo třeba posilovnu. Je to ale výsledek naší šestnáctileté neustávají práce,“ dodal Kolář.

Kde ale Liberec tlačí bota jsou finance. „Přišli jsme o generálního partnera, takže nás čeká hodně hubený rok. Holt se budeme muset uskromnit. Věřím ale, že poté už bude dobře,“ naznačil Erben, že klub zřejmě v další sezoně posílí nějaký významný partner.

Stejně jako v ostatních koutech republiky, tak i Liberci se peníze pro sport získávají těžko. „Město nám něco dává, ale není to žádná sláva. Od kraje dostáváme směšných patnáct tisíc ročně na chod klubu, a to i přesto, že jsme největším sportovním klubem v Libereckém kraji,“ doplnil Erben.

Soupiska FBC Liberec

Brankáři: Ivan Ponomarev, Lukáš Bauer, Miroslav Svoboda
Obránci: Dmitry Uglanov, Marek Štěpánek, Martin Blažek, Teemu Thukanen, Lukáš Nesměrák, David Derka, David Böhm
Útočníci: Vojtěch Krupička, Petr Salát, Jan Krupička, Pavel Hůza, Jakub Ježek, Jaroslav Král, Matěj Klucho, Jaromír Lisa, Zdeněk Vážný, Lukáš Veselý, Radim Kolomazník, Jan Král, Štěpán Matěcha


Autor: adminKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*