Páteční půlnocí skončila možnost přihlásit družstvo do ligové soutěže pořádané Českou florbalovou unií. A úderem půlnoci bylo také jasné, že extraligu žen bude v ročníku 2010/2011 hrát 10 týmů.
30. 5. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Extraligu žen bude hrát 10 týmů

 Nepovedl se tak záměr mít v extralize 12 celků. „Je to nejlepší soutěžní cesta, jak vrcholný ženský florbal posunout dál a rozšířit jej do jiných měst než je Praha, Ostrava nebo Liberec,“, říkal přitom v březnu k variantě 12 celků Roman Grabovský, předseda Ligové komise, která spravuje všechny celostátní soutěže.

Právo přímého postupu do extraligy získala Děkanka Praha, vítěz české 1. ligy žen, a 2. celek (vítězné Vítkovice B postoupit nemohly) z Moravy, Žďár nad Sázavou. O třetím týmu navíc měla rozhodnout tříčlenná baráž, ta se ale pro účast A i B týmu Židenic zrušila a brněnský celek tak společně s Jihlavou získal právo startu bez boje.

Všechny tři nové celky, Děkanku, Žďár i Jihlavu ale provázely od začátku otazníky. „Extraliga? Momentálně to ještě není rozhodnuté. Záležet bude na ekonomické stránce věci,“ říkal těsně po skončení soutěže kouč Děkanky Lukáš Ruda. „Holkám jde o to, aby byl tým v extralize konkurenceschopný. Takže jestli se mi sem podaří přivést pár mladších holek do prvních dvou lajn, dá se o extralize uvažovat,“ dodal Ruda.

Ždár trápila malá hráčská základna. „Zájem by určitě byl, ale je třeba ho odlišit od reálných možností klubu,“ řekl trenér Petr Tlustoš. Měl na mysli především to, že extraliga žen s sebou nese především nemalé organizační nároky na jednotlivé kluby. „Především personální zajištění chodu nejen celého klubu, ale i mládežnických družstev,“ řekl Tlustoš. A podobný problém řešila i Jihlava.

Nakonec tak z této trojice bude hrát extraligu pouze Děkanka, která tak doplní devítku týmů, která působila v nejvyšší soutěži žen už loni.

Seznam přihlášených družstev do extraligy žen pro ročník 2010/2011:
Herbadent SJM Praha 11
FBŠ Bohemians
1. SC Vítkovice
FBC Liberec
FBC Ostrava
ELITE Praha
TJ JM Chodov
FBS Olomouc
TJ Sokol Brno Židenice
SK Děkanka Praha 4


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*