Obhájce titulu Happee je v čele finské nejvyšší soutěže.
24. 9. 2014 Finsko (2) KOMENTÁŘŮ

Happee jde po 15gólovém koncertu do čela

To byla jízda! Obhájce titulu ještě více vystrašil své soupeře. Happee nasázelo bezmocnému Koovee 15 zásahů a po 2 kolech se usadilo v čele finské nejvyšší soutěže. Vysoká výhra se rodila zejména ve 2. třetině, ve které favorit nastřílel do sítě soupeře hned 7 gólů.

Ve zbylých zápasech také padalo hodně branek. Oilers vybojovali cenné vítězství 7:5 nad Tapanilanenem, když lépe zvládli závěrečnou dvacetiminutovku. V klíčové fázi utkání nasázeli v rozmezí 7 minut 4 branky. Indians a Nokian si body rozdělily. Po základní hrací době svítilo na časomíře skóre 6:6 a ani prodloužení o vítězi nerozhodlo.

Finská Salibadyliiga, středeční zápasy:

Happee – Koovve 15:5 (4:1, 7:2, 4:2)
Branky: 1. Kotovaara (Kotilainen), 2. Kauko (Heikkinen), 4. Kaasalainen (Kääriäinen), 13. Manninen (Heikkinen), 21. Manninen (Tikka), 25. Hynynen (Kotilainen), 26. Kauko (Manninen), 29. Heikkinen (Manninen), 31. Manninen (Savinainen), 39. Kauko (Heikkinen), 39. Kotovaara (Hynynen), 53. Manninen (Savinainen), 55. Manninen (Kauko), 57. Manninen (Tikka), 58. Kotovaara (Kotilainen) – 9. Ylisiurunen (Immonen), 32. Repo (Lehtinen), 43. Tiira (Repo), 50. Lehtinen (Koljonen). Diváci: 529.

Indians – Nokian KrP 6:6 (1:0, 1:3, 4:3)
Branky: 7. Niskanen (Markkola), 34. Sievänen, 44. Häiväläinen (Pesu), 50. Niskanen, 55. Toropainen (Venäläinen), 57. Toropainen (Kainulainen) – 25. Luoto (Vainio), 31. Henttonen (Rácz), 37. Kolkkanen (Merto), 41. Rácz (Henttonen), 49. Vainio, 59. Jokinen (Henttonen). Diváci: 350.

Tapanilan Erä – Oilers 5:7 (0:1, 2:1, 3:5)
Branky: 21. Nuutinen (Kapanen), 35. Oksanen (Iiskola), 47. Lehtinen (Pasanen), 49. Palin, 54. Kapanen – 9. Wardi (Kinnunen), 37. Perokorpi (Ukonen), 51. Lindfors (Hänninen), 53. Pajukoski (Kaartinen), 54. Talvitie (Nurminen), 58. Talvitie (Pajukoski), 60. Talvitie. Diváci: 711.