11. 2. 2012 Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Sestava pro MS 2012 je kompletní: Postupuje Singapur a Japonsko

Na prosincovém mistrovství světa ve Švýcarsku budou asijsko-oceánskou zónu reprezentovat týmy Singapuru a Japonska. O velkou šanci probojovat se poprvé na světový šampionát přišli Korejci, místo tentokrát nezbylo pro Austrálii.

Poslední hrací den kvalifikace v japonském Sugurudai byly karty rozdány jasně. Který z týmů svůj zápas vyhraje, ten postoupí na MS. Jako první zvládli úkol hráči Singapuru a díky hattricku Leroye Joshuy Browna porazili nadšeně bojující Koreu 6:3. Korejcům přitom stačila k postupu remíza, po dvou třetinách ale prohrávali rozdílem tří gólů a nestačili ztrátu dohnat. Na premiérovou účast na MS si tak reprezentace Koreje musí počkat, Singapur naopak mezi elitou opět nechybí.

Zápas Japonska s Austrálií se rozhodoval až v poslední třetině. Australané totiž i díky dvěma gólovým nahrávkám Petra Pražana dokázali smazat dvoubrankové vedení domácího týmu. V poslední třetině ale domácí celek před pěti sty diváky dominoval a dovedl zápas k vítězství 6:3 a zároveň i k postupu na MS.