12. 2. 2012 Zahraničí (7) KOMENTÁŘŮ

Šebek v prodloužení zlomil Wiler, Grünenmatt vede nad mistrem 2:1

Daniel Šebek zaznamenal ve 22. sekundě prodloužení třetího čtvrtfinálového zápasu mezi Grünenmattem a Wilerem rozhodující gól zápasu. Grünenmatt vyhrál 8:7 a v sérii vede 2:1 na zápasy. Ostřanského Aligator Malans už jsou jen jedno vítězství od semifinále.

Domácí v hale v Sumiswaldu přitom v poslední chvíli odvraceli prohru, na Jussilovu branku odpověděl Jens Frejd 16 sekund před koncem. Mezi střelce se zapsal i Tomáš Chrápek, který nakonec Šebkovi vypracoval i vítězný gól.

Malans vedou nad Könizem už 3:0 a jsou už jen jedno vítězství od postupu do semifinále. Na nedělním vítězství 7:4 se podílel i Martin Ostřanský rozdílovým gólem na 5:4.

Otočit vývoj série se podařilo GC Curych v Churu i Langnau v Rychenbergu.

„Kobylky“ se v Churu v neděli nemohly dlouho prosadit, nakonec ale v poslední třetině nastřílely pět gólů a vyhrály 5:2. Jednu z branek zařídil i kapitán vítězů Aleš Jakůbek.

Rychenbergu nestačily ani 2 branky Vojtěcha Skalíka, v dresu Langnau totiž českého střelce zastínil 4gólový Marc-Oliver Gerber a Tigers vyhráli 8:5.

Švýcarská SML, nedělní výsledky:

Čtvrtfinále play off:
Chur – GC Curych 2:5 (1:0, 1:0, 0:5)
Branky
: 20. Kamaj, 23. Fauser – 49. Helfenstein, 52. JAKŮBEK, 57. Hostettler, 58. L. Wittwer, 60. Kapanen. Diváci: 670. Stav série: 1:2.

Grünenmatt – Wiler 8:7p (1:1, 3:3, 3:3 – 1:0)
24., 25. a 28. Flühmann, 16. Flükiger (VLADAŘ), 52. Sollberger, 57. CHRÁPEK, 60. Frejd, 61. ŠEBEK (CHRÁPEK) – 35., 42. a 60. Jussila, 32. a 43. Ch. Hofbauer, 17. Quist, 38. A. Zimmermann. Diváci: 495. Stav série: 2:1.

Rychenberg – Langnau 5:8 (1:1, 2:2, 2:5)
39. a 58. SKALÍK, 19. Hautaniemi, 25. Gassmann, 60. Rüegsegger – 23., 33., 56. a 60. M-O Gerber (na první RYBKA), 16. a 48. Mühlethaler, 54. Krähenbühl, 56. Stucki. Diváci: 446. Stav série: 1:2.

Malans – Köniz 7:4 (1:3, 2:1, 4:0)
6. Laely, 24. Dominioni, 25. Friolet, 43. R. Buchli, 49. OSTŘANSKÝ, 59. Olkkonen, 60. Brunner – 10. Bill, 11. Antener, 17. Dunkel, 36. Kaeser. Diváci: 615. Stav série: 3:0.