Matěj Jendrišák. Foto: Fredrik Berggren, fredrixzone.se Matěj Jendrišák. Foto: Fredrik Berggren, fredrixzone.se
28. 9. 2014 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Český souboj v Dalenu vyhrál Jendrišák!

Linköping má druhé vítězství a Matěj Jendrišák k němu přispěl opět gólem a nahrávkou. Ke smutku české trojice Tomašík, Tokoš, Suchánek to bylo právě v Umeå na hřišti Dalenu.

Linköping měl parádní nástup, 1. třetinu vyhrál 3:0 i díky vužité přesilovce, když na trestné lavici seděl Martin Tokoš. Na začátku 2. třetiny pak přidala česká opora Linköpingu 4. gól a s naděje Dalenu na obrat se začaly rozplývat.

Jendrišák pak sice ještě 2x pykal za fauly, ale na rozdíl od hostů Dalen přesilovky nevyužil. Naopak v závěru Linköping ještě navýšil vedení na konečných 6:1.

Nečekaný debakl doma schytalo stockholmské AIK, které podlehlo Helsingborgu 0:6. Gólman Jonathan Paulsson podal famózní výkon a vychytal letošní první nulu soutěže.